Łóżko małżeńskie

Łóżka do sypialni – jak wybrać odpowiednie?

Jednym z najważniejszych pomieszczeń na mapie Twojego mieszkania jest z pewnością sypialnia. To tam możesz odpocząć od codziennego zgiełku, zafundować sobie chwilę dla siebie z książką i herbatą w ręce i w spokoju odsapnąć. Sercem każdej sypialni jest oczywiście łóżko, które powinno być przede wszystkim wygodne i dostosowane do potrzeb jego użytkowników. Nie bez znaczenia jest również styl wnętrzarski, w jakim utrzymany jest design łóżka sypialnianego oraz materiały wykorzystane do jego wyprodukowania. Jeśli zatem Twoje stare łóżko swoje lata świetności ma już dawno za sobą i poszukujesz nowego modelu, który spełni Twoje oczekiwania, powinnaś wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy wyborze łóżka do sypialni.

Łóżko sypialniane – rozmiary

Jeszcze przed wybraniem się do sklepu meblowego powinnaś określić wymiary łóżka, które idealnie wpiszą się w metraż Twojej sypialni. Każdy marzy o ogromnym łóżku z wygodnym materacem, jednak w małym pomieszczeniu nie można sobie pozwolić na zbyt duże posłanie. Nie tylko zaburzy ono proporcje w sypialni, ale skutecznie utrudni swobodne poruszanie się po pokoju. Mniejsze łóżka też mogą być wygodne, stylowe i funkcjonalne. Standardowe wymiary łóżka małżeńskiego to 140×200 cm, 160×200 cm i 180x200cm. Większość osób wybiera opcję o szerokości 160cm, ponieważ nie zajmują aż tak wielkiej powierzchni.

Łóżko do sypialni – materiał

Kupując łóżko sypialniane pewnie chcesz zapewnić sobie mebel na kilka, a nawet kilkanaście lat. Dlatego powinnaś zwrócić szczególną uwagę na jakość ramy łóżka, a raczej materiału z którego została wykonana. Najbardziej optymalnym rozwiązaniem wydaje się łóżko drewniane (dąb, buk, sosna). Wielu producentów stawia również na łóżka metalowe, a także łóżka wykonane z płyt MDF.

Łóżka tapicerowane do sypialni

Coraz większą popularnością cieszą się łóżka tapicerowane. Ramy takiego łóżka pokryte są tkaniną, której wykończenie możesz sama dopasować do swojej sypialni. W ostatnim czasie to welur jest najczęściej stosowanym materiałem do obić łóżek sypialnianych. Od kilku lat jednak to skóra naturalna i ekologiczna wiodą prym wśród klientów sklepów meblowych. Łóżko tapicerowane z pewnością podkreśli niepowtarzalny charakter pomieszczenia sypialnianego, a także nada mu bardziej przytulnego wydźwięku.

Łóżko sypialnia – zagłówek

Zawsze marzyłaś o pięknym i stylowym zagłówku rodem z amerykańskich filmów? Wymiana starego łóżka na nowe to dobry moment, żeby wreszcie zrealizować swoją wizję wnętrzarską. I nie chodzi tylko o względy estetyczne, (ciekawy zagłówek może przebić wiele dekoracji do sypialni), ale i jest praktycznym dodatkiem windującym komfort łóżka na jeszcze wyższy poziom. Masz do wyboru dwie opcje: łóżko z zagłówkiem lub oddzielny zagłówek. Drugie rozwiązanie zyskuje na popularności głównie ze względów aranżacyjnych – wzbogacenie sypialni o zagłówek może całkowicie odmienić jej styl.

Łóżko do sypialni – materac

Najważniejszym elementem łóżka małżeńskiego powinien być materac. W dużej mierze to właśnie on decyduje o komforcie podczas snu. Do wyboru masz kilka rodzajów materaców, w tym te klasyczne, sprężynowe, od których coraz częściej się odchodzi. Ich miejsce zajmują materace kieszeniowe, które z łatwością dostosowują się do kształtu ciała. Na rynku znajdziesz jeszcze kilka modeli materaców – lateksowe, z pianki wysokoelastycznej czy typu futon.