Leasing cieszy się w Polsce coraz większą popularnością i często jest opcją bardziej opłacalną niż zakup pojazdu. W wyliczeniu kosztów rozważanej oferty może pomóc nam kalkulator leasingowy. Czym jest, w jaki sposób działa i dlaczego warto z niego skorzystać? Podpowiadamy.
Czym jest kalkulator leasingowy?
Wiele osób, które zastanawiają się nad wzięciem ciężarówki w leasing nie zdają sobie sprawy z istnienia narzędzia zwanego kalkulatorem leasingowym. Kalkulator ten jest specjalnym skryptem, który po wprowadzeniu konkretnych danych wylicza koszty leasingu oraz wysokość poszczególnych rat. Jest to znakomity sposób, który pozwala się zorientować czy dana oferta jest warta uwagi. Kalkulator leasingowy możesz znaleźć wyszukując w Google frazę leasing ciężarówki kalkulator.
Leasing samochodowy cieszy się coraz większą popularnością. W wielu przypadkach jest to o wiele bardziej opłacalna opcja niż zakup auta. Jeżeli decydujemy się na wzięcie ciężarówki w leasing warto jest korzystać z kalkulatorów leasingowych. Pomogą nam one wyliczyć szacowaną wysokość raty, a następnie porównać ją z innymi dostępnymi na rynku ofertami. Dzięki kalkulatorowi możemy podjąć najbardziej opłacalną dla naszej firmy decyzję.
Jak wygląda korzystanie z kalkulatora leasingowego?
Zasada działania kalkulatora leasingowego jest niezwykle prosta i nie wymaga podawania szczegółowych informacji. Wystarczą te podstawowe. Co ważne – nie wymaga on podawania żadnych danych osobowych. W pierwszej kolejności należy wybrać kategorię oferty. W naszym przypadku będą to pojazdy ciężarowe. Następnie wymagane jest określenie typu oferty leasingowej. Może to być np. oferta operacyjna, z wykupem czy startup.
Kiedy wybierzemy już rodzaj oferty należy podać takie dane jak: dokładny rodzaj pojazdu, rok produkcji oraz wartość finansowanego środka trwałego. Następnym krokiem jest wskazanie warunków brzegowych umowy. Zaliczamy do nich: okres leasingu, procent udziału własnego i wysokość wykupu. Są to wystarczające informacje, aby kalkulator leasingowy wyliczył nam koszty leasingu oraz poszczególnych rat.
Leave a Reply