zastaw samochodu

Kredyt pod zastaw samochodu – warunki

Kredyt pod zastaw samochodu to doskonałe rozwiązanie, jeżeli chcemy uzyskać gotówkę, a nie mamy wystarczającej zdolności kredytowej. Przeczytaj o tym, jakie warunki należy spełnić, aby móc skorzystać z rozwiązania, jakim jest pożyczka pod zastaw samochodu z możliwością użytkowania.

Warunki – pożyczka pod zastaw samochodu 

Pożyczka pod zastaw samochodu to rozwiązanie, które nie wymaga wielu formalności, jednak należy pamiętać o spełnieniu podstawowych warunków. Lista kryteriów, jakie biorą pod uwagę firmy pożyczkowe, różni się w zależności od danego parabanku, jednak do podstawowych wymagań należą:

  • pełnoletność,
  • posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych,
  • posiadanie ważnego dowodu osobistego,
  • bycie jedynym właścicielem przedmiotowego pojazdu.

Pożyczka oferowana przez  https://autokapital.pl przeznaczona jest dla firm, a także osób fizycznych prowadzących działalność i konsumentów w wieku od 25 do 70 lat. Podstawowym dokumentem, który potwierdza, że własność danego auta nie jest dzielona z inną osobą, jest dowód rejestracyjny pojazdu, w którym wpisany jest wyłącznie właściciel. Pożyczka pod zastaw samochodu z możliwością użytkowania to doskonałe rozwiązanie dla osób, których zdolność kredytowa nie jest wysoka, a ich historia finansowa nie pozwala na zaciągnięcie kredytu gotówkowego w banku. Parabanki, szczególnie w przypadku pożyczek pod zastaw, często akceptują wnioski osób zadłużonych, które mają niski scoring w BIK lub niespłacone zobowiązania finansowe na koncie.

Warunki dotyczące samochodu 

Samochód, pod który brana jest pożyczka, musi posiadać ważny przegląd techniczny, a także ubezpieczenie OC. Zabezpieczeniem kredytu pod zastaw samochodu nie może być auto, które przekroczyło określony wiek lub nie spełnia wymaganych warunków technicznych. Warto pamiętać, że starsze auta często się psują i nie przedstawiają dużej wartości rynkowej, a więc jego przejęcie będzie dla wierzyciela nieopłacalne.

Akceptowane są wyłącznie samochody osobowe i dostawcze (do 3,5T), a więc samochody, których prowadzenie dozwolone jest już z kategorią B. Warto pamiętać, że prawo jazdy kategorii B zgodnie z prawem umożliwia prowadzenie dostawczaka, o ile dopuszczalna masa całkowita pojazdu (wraz z ładunkiem) nie przekracza 3,5 tony. Ponadto maksymalny wiek pojazdu osobowego to 10 lat, a dostawczego 6 lat. Ważne jest również to, aby w momencie brania pożyczki na pojeździe nie były ustanowione żadne dodatkowe zabezpieczenia.

Ponadto do uruchomienia pożyczki konieczny jest depozyt Karty Pojazdu (na cały okres spłaty pożyczki, depozyt jednego kompletu kluczyków (o ile właściciel posiada dwa komplety kluczy). Jeżeli wartość pożyczki jest duża, kredytodawca może żądać przedstawienia weksla własnego in blanco, czyli weksla, który częściowo pozostaje nieuzupełniony. Warunkiem jego ważności jest podpis któregokolwiek z dłużników wekslowych oraz sporządzenie dodatkowego dokumentu, tzw. porozumienia wekslowego.