Kamery WIFI

Kamery WIFI i ich zastosowanie

Monitoring to dziś już powszechne zjawisko w przestrzeni publicznej. Ulice, place, urzędy, galerie handlowe a nawet małe osiedlowe sklepiki – wszędzie możemy dostrzec kamery. Dzięki obecności kamer czujemy się bezpieczniej wiedząc, że wszelkie ewentualne i groźne sytuacje zostaną zarejestrowane przez monitoring, którego nagrania staną się później dowodem w sprawie. Już sama obecność kamer działa odstraszająco na wandali, złodziei czy osoby agresywne.

O ile do monitoringu na ulicach zdążyliśmy się już przyzwyczaić, o tyle powszechność kamer domowych dopiero rośnie choć da się zauważyć w ostatnim czasie znaczny wzrost zainteresowania tym tematem. Coraz więcej osób decyduje się na monitoring swojej posesji w celu ochrony przed włamaniem i zwiększenia bezpieczeństwa swojej rodziny. Montaż systemu monitoringu w nowobudowanych domach umożliwia rozprowadzenie całej instalacji jeszcze przed położeniem elewacji jednak w przypadku starszych budynków często zniechęcająca jest konieczność montowania przewodów i kłucia w murze. W takiej sytuacji najlepiej sprawdza się bezprzewodowe kamery wifi, które nie wymagają skomplikowanej instalacji i estetycznie prezentują się na ścianie budynku. Sklep z kamerami WiFi bez problemu znajdziemy w internecie a tam z pewnością uzyskamy pomoc w doborze odpowiedniego modelu.

Monitoring przy pomocy kamer Wifi – czy to dobry pomysł?

Monitoring z zastosowaniem kamer wifi to doskonały sposób na zwiększenie bezpieczeństwa zarówno wewnątrz budynku jak i na zewnątrz i na terenie całej posesji. Kamery te rejestrują obraz tak samo jak klasyczne urządzenia “z przewodami”. Różnica polega na tym, że sygnał wysyłany jest do odbiornika za pomocą sieci wifi tak więc wymagany jest dostęp do internetu i dobry zasięg. W przypadku kamer zewnętrznych rozmieszczonych na większej powierni wymagany jest dodatkowy router. Kamery IP przesyłają sygnał do dedykowanego im odbiornika lub na inne urządzenie np. telefon komórkowy za pośrednictwem specjalnej aplikacji. Rodzaj kamer i ich parametry techniczne zależą od naszych potrzeb i docelowej lokalizacji. Inne warunki muszą spełniać kamery instalowane na zewnątrz budynków a inne w środku. Kamery zewnętrzne powinny być wyposażone w czujnik ruchu oraz podczerwień aby nagrywać obraz tylko wtedy gdy w pobliżu coś się dzieje a także by móc rejestrować oraz nocą czy podczas trudnych warunków pogodowych. Z kolei kamery do użytku wewnątrz domu warto wyposażyć w mikrofo, podobnie jak odbiornik dzięki czemu staną się rodzajem interkomu do dwukierunkowej komunikacji. Taka funckcja stosowana jest w kamerach domowych nazywanych “eektroniczną niania” to obserwacji małych dzieci. Tak więc po nieskomplikowanym montażu kamer i skonfigurowaniu odbiorników otrzymujemy pełnowartościowy system monitoringu.

Zastosowanie kamer Wifi

Kamery pozwalają zwiększyć bezpieczeństwo nasze i naszego mienia. Warto wykorzystać je więc do monitorowania posesji, wejść do domu lub garażu. Wewnątrz mieszkania również będą stanowiły dodatkowe źródło bezpieczeństwa przed niechcianymi gośćmi. Ponadto kamery wifi umożliwiają podgląd małych dzieci śpiących w pokoju na piętrze lub osób starszych, niepełnosprawnych. Szczególnie często proste kamery bezprzewodowe wykorzystują młodzi rodzice do podglądu nad niemowlętami lub podczas przyzwyczajania małego dziecka do spania w swoim pokoju. Możliwość dwukierunkowej komunikacji pozwala uspokoić dziecko bez konieczności wchodzenia do pokoju. Kamery w domu mogą być dobrze widoczne lub też ukryte. Tu szczególnie dobrze sprawdzą się mini kamery, które można sprytnie ukryć wśród przedmiotów codziennego użytku, gdzie pozostaną niezauważone. Sprawdzi się to zwłaszcza wtedy, gdy chcemy zweryfikować swoje przypuszczenia co do nieuczciwości np. nowej opiekunki do dziecka lub pomocy domowej. Nagranie z ukrycia może być jedyną możliwością na zarejestrowanie rażącego łamania zasad. Bezprzewodowe kamery sprawdzą się nie tylko w domu ale wszędzie tam gdzie mamy zasięg internetu. Dlatego mogą być również wykorzystywane do monitorowania placów zabaw, placów budowy, parkingów czy boisk. Sprawdzą się także w biurach, urzędach, szpitalach, sklepach czy stacjach benzynowych.