Otwieranie samochodu

Jak otworzyć samochód bez kluczyka?

Utrata kluczyka do samochodu to jeden z największych koszmarów każdego kierowcy. Brak możliwości dostania się do wnętrza auta, a co gorsza, brak możliwości natychmiastowego uruchomienia silnika potrafi zaskoczyć w najmniej oczekiwanym momencie. Do zatrzaśnięcia kluczy w samochodzie wystarczy chwilowe roztargnienie, podobnie jak do ich przypadkowego zgubienia. Pozostaje jednak podstawowe pytanie – jak otworzyć auto bez klucza?

Jak otworzyć auto bez kluczyka – klucz zapasowy

Najbardziej rozsądnym rozwiązaniem wydaje się pozyskanie zapasowego kompletu kluczyków samochodowych, który każdy z nas powinien posiadać w domu czy mieszkaniu. Nie zawsze jednak można sobie pozwolić na powrót do mieszkania, zwłaszcza gdy przebywamy w dalekiej podróży. Co więcej – nie każdy posiada dodatkowe klucze do samochodu na wypadek zatrzaśniętego czy zgubionego kluczyka, co ma często miejsce w przypadku aut używanych. Dlatego też zaleca się dorobienie zapasowych kluczy do auta tuż po zakupie pojazdu z rynku wtórnego.

Jak otworzyć zatrzaśnięty samochód – amatorskie metody

W sieci aż roi się od amatorskich sposobów na sforsowanie zamkniętego zamka samochodowego. Najczęściej można natknąć się na metody z wykorzystaniem cienkiego sznurka, druta, wieszaka czy też wybicie szyby. Ta ostatnia metoda jest wysoce niewskazana – wymiana uszkodzonej szyby, zwłaszcza tej najmniejszej, bywa bardzo kosztowna. Pozostałe sposoby na samodzielne otwieranie zamków samochodowych również mogą skończyć się trwałym uszkodzeniem zamka, a co za tym idzie – kosztowną reparacją lub wymianą zamka. Zatem jak się zachować po utracie kluczyka samochodowego?

Jak otworzyć samochód bez klucza – usługi ślusarskie

W obliczu zatrzaśniętego, zgubionego lub skradzionego kluczyka do auta, najbezpieczniejszym rozwiązaniem okazuje się awaryjne otwieranie samochodu przez profesjonalny zakład ślusarski. Pogotowie Zamkowe Gdańsk posiada wszelkie niezbędne pozwolenia i certyfikaty pozwalające na otwieranie samochodów bez kluczyka w określonych sytuacjach. Specjaliści zasilający szeregi Pogotowia Zamkowego doskonale znają się na rzeczy – lata doświadczeń oraz najnowocześniejszy sprzęt pozwalają szybko i sprawnie rozprawić się z zamkniętym zamkiem w samochodzie, jednocześnie pozostawiając go w nienaruszonym stanie. Profesjonalne usługi ślusarskie dostępne o każdej porze dnia i nocy to jedyne słuszne rozwiązanie, dzięki któremu błyskawicznie uporamy się z problemem zatrzaśniętego lub zgubionego klucza do samochodu, a to wszystko bez konieczności wymiany zamka na nowy.