przedpokoj

Fototapeta w przedpokoju – na jakie motywy warto postawić?

Z początkiem roku wielu właścicieli domów postanawia zmienić aranżację. Zazwyczaj taka decyzja obejmuje salon, łazienkę czy przedpokój. Autorzy niniejszego artykułu zajmą się ostatnim wymienionym pomieszczeniem. Pełni ono szczególną funkcję, ponieważ łączy znajdujące się w domu dalsze pomieszczenia. Przedpokój to idealne miejsce na dodanie fototapety, nad którą może się zadumać zarówno członek rodziny, jak i odwiedzający gość. Na jakie motywy fototapet warto postawić?

Natura na ścianie

Sama matka natura od wielu lat daje inspiracje w branży wnętrzarskiej. Doskonałym przykładem są ściany lub imitacje pokazujące kamień. Wysokojakościowe produkty nawiązujące do kamienia można w komfortowy sposób nabyć poprzez link: https://www.bimago.pl/tapety/efekty-/-tla/beton.html. Montując tło tego typu, nasz przedpokój otrzyma dar uspokajania.

Współczesny świat jest pełen stresu, gonitwy za pieniędzmi czy domowych i zawodowych obowiązków. W związku z powyższym warto w swoim domu stworzyć przestrzeń, która pozwoli zwolnić świat i po prostu odpocząć. Właściwości uspakajające ma kamień, a także formy kamienne tj. beton. Fototapety nawiązujące do naturalnego kamienia są obecnie najmodniejsze. Nie ma w tym jednak nic dziwnego, ponieważ jest to propozycja, która jest zarówno nowoczesna, jak i uniwersalna.

Oprócz propozycji nawiązującej do kamienia niezwykle modne są fototapety prezentujące roślinność, często pochodzącą z tropikalnych obszarów, której nie można uświadczyć w Polsce. Decydując się na taką propozycję, w przedpokoju będzie królować ziemna zieleń, szarość i beż. Więcej propozycji można znaleźć pod linkiem: https://www.bimago.pl/tapety/do-pokoju/przedpokoj.html.

Przestrzeń skomponowana w takich barwach również pozwoli stworzyć przestrzeń, która zrelaksuje nerwy po całym ciężkim dniu. W kontekście roślinności świetnie sprawdzają się bananowce czy palmy. Fototapety w takim stylu to bezpośrednie nawiązanie do stylu eko, który jest obecnie modny.

Jakie motywy są obecnie najpopularniejsze?

W 2022 roku królują dwie estetyki: vintage i boho. Co ciekawe, te dwa style pomimo tego, że się różnią, to mogą się przenikać w przedpokoju. Fototapety typu vintage nawiązują do lat 20. I 30. ubiegłego wieku. Styl ten nawiązuje secesyjnego i industrialnego klimatu.

W ramach tego stylu najpopularniejsze są fototapety, które sprawiają wrażenie, że są lekko podstarzałe. Wiele propozycji można znaleźć pod linkiem: https://www.bimago.pl/tapety/style/loft.html. Z kolei styl Boho nawiązuje głównie do roślinnych motywów, gdzie utrzymywane są zielone i piaskowe tonacje.