moda damska

Moda damska jesień-zima 2022 – sprawdź, co będzie na topie

Trendy w modzie damskiej na jesień-zimę 2022 to swoisty paradoks. Z jednej strony bardzo mocno dają o sobie znać lata 90., a z drugiej do łask wkradło się ich totalne przeciwieństwo. Jedno można śmiało więc powiedzieć: na pewno nie będzie nudno! Sprawdźmy więc, co będzie modne w jesienno-zimowych miesiącach. Na jakie wzory, kolory i desenie stawiać, aby wyglądać stylowo i szykownie? Podpowiadamy.

Moda jesień-zima 2022 – wzory i cekiny

Szalenie modne w nadchodzących miesiącach jest stawianie na różnej maści zdobienia, które przywodzą na myśl lata 80. W praktyce mowa przede wszystkim o strojnych cekinach czy też wzorzystych setach. Na szczególną uwagę zasługują retro kwiaty, które można z powodzeniem łączyć z dekorami utrzymanymi w jednej tonacji.

Mocno osadzone w trendach są różnej maści zwierzęce dekory, które można zestawiać z kropkami, kreskami czy też geometrycznymi wzorami. Do łask wróciła także krata, która była nieobecna już przez jakiś czas. Nadchodzące miesiące udowodnią, że ma jednak duży potencjał, który z powodzeniem można wykorzystać zarówno w wersji biznesowej, jak i casualowej.

Modne kolory jesień-zima 2022

W tym sezonie projektanci stawiają na miks kolorystyczny. Można się nimi bawić do woli – ma być kolorowo i przyjaźnie dla oczu – pozytywnie. Z drugiej strony w trendach mocno utrzymuje się monochromatyzm, więc możemy zaobserwować totalne przeciwieństwo. To, na jaką tendencję postawimy jest uzależnione już od naszych indywidualnych preferencji. Nie ma znaczenia na którą opcję się zdecydujemy – obie są szalenie modne i na pewno szybko nie dadzą o sobie zapomnieć.

Wśród kolorów, który bardzo mocno wysuwa się na pierwszy plan jest czerwień i to w dość ostrym wydaniu. Można na nią stawiać zarówno w kreacjach casualowych, jak i dedykowanych wieczornym wyjściom. Świetnie prezentuje się w wydaniu total look, albo też przełamaniu – na przykład czerwona marynarka z czarnym dołem. Do łask projektantów wkradł się także kolor karmelowy czyli ciepły, wręcz złocisty odcień beżu. Zazwyczaj jest on tłem, ale w tym sezonie stał się głównym dowodzącym. Nie bez znaczenia pozostaje także rola różowego koloru, który może występować w wersji solo lub zostać zmiksowany z minimalizmem, albo ostrą tonacją. Nie daje o sobie zapomnieć także klasyka gatunku, czyli biel. Ta występuje w każdej postaci – od płaszczy, po marynarki, spodnie, spódnice czy też wiele innych.