tynk dekoracyjny

Czym są tynki dekoracyjne?

Odpowiednie ozdobienie swojego domu ma dla wielu osób naprawdę ogromne znaczenie. Co jednak warto powiedzieć w kontekście takich produktów, jak tynki dekoracyjne?

Czym dokładnie są tynki dekoracyjne?

Odpowiednie wykończenie pomieszczeń swoim domu czy mieszkaniu to naprawdę ważna kwestia. Zawsze chcemy, by nasze cztery kąty wyglądały jak najlepiej i jak najprzyjaźniej względem nas samych. To właśnie dlatego ciągle szukamy nowych inspiracji oraz pomysłów, by upiększyć nasze najbliższe otoczenie, w którym przecież spędzamy tak ogromną część swojego życia. Jeżeli na przykład chodzi o wykończenie ścian, na rynku istnieje pewien produkt, dzięki któremu niewielkim kosztem będziemy w stanie samodzielnie sprawić, że będą one wyglądały naprawdę zjawiskowo. Mowa tutaj o takich wyrobach, jak tynki dekoracyjne. Czym one jednak tak właściwie są? W ich kontekście możemy powiedzieć o specjalnym typie tynku, który posiada unikalną fakturę. Dzięki niej podczas nakładania tworzą się oryginalne i niepowtarzalne wzory. Jest to genialna podstawa pod nowe stylizacje, w które chcemy tchnąć trochę życia – tynki dekoracyjne zdecydowanie nam to umożliwią.

Rodzaje tynków dekoracyjnych, które powinieneś znać

Wiemy już, czym dokładnie są tynki dekoracyjne. Powiedzmy więc teraz o nich trochę więcej i przybliżmy ich rodzaje. Możemy tutaj wspomnieć o aż sześciu najpopularniejszych typach tynków dekoracyjnych. Tynki strukturalne pozwalają na zabawę z gąbką, szczotką czy pędzlem, zaś tynki zacierane umożliwiają uzyskiwanie ciekawej faktury z pomocą packi. Tynki ciągnione zawierają ziarenka, które tworzą ciekawe motywy,tynki mozaikowe posiadają wypełniacze z kolorowymi kamyczkami, zaś tynki japońskie posiadają dodatki włókien, w tym jedwabiu czy bawełny. Jest również stiuk – wyjątkowy tynk na bazie wapna i gipsu cechujący się błyskiem i gładkością. Oczywiście każdy tynk jest inny – nie wszystkie będą na przykład działały dobrze z takimi elementami, jak zaprawy klejące do systemów ociepleń.