rolety okienne

Jak działają rolety dzień-noc?

Rolety to bardzo modna osłona okienna. Wybierane są ze względu na połączenie funkcjonalności z estetycznym wyglądem. Na ich popularność wpływa także bardzo duża różnorodność materiałów. Dzięki temu można wybrać roletę, która wpisze się w każde wnętrze. Szczególną popularnością cieszą się w ostatnim czasie rolety dzień-noc, ponieważ łączą w sobie walory praktyczne z niebanalnym designem. Dowiedz się, jak działają rolety dzień-noc.

Jaką funkcję pełnią rolety?

Jeszcze jakiś czas temu najpopularniejszą osłoną okna były firanki i zasłony. Z czasem odeszły one jednak do lamusa i zostały zastąpione przez znacznie lepsze rozwiązanie, jakim są rolety.

Roleta to specjalny system osłonowy – wyjaśnia przedstawiciel sklepu internetowego Master z roletami i żaluzjami. Materiał w odpowiedniej ramie całkowicie zasłania okno i pozwala skutecznie zaciemnić pomieszczenie. Zapobiega tym samym przedostawaniu się do wnętrza promieni słonecznych. Wszystko to sprawia, że znacznie łatwiej przetrwać upały. Warto jednak wiedzieć, że osłony okienne nie są przydatne jedynie latem. Zimą także pełnią ważną funkcję, ponieważ stanowią barierę izolacyjną i chronią przed nadmiernymi stratami ciepła.

Oprócz tego rolety są także ważnym elementem aranżacji wnętrza. Duży wybór produktów sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Można zdecydować się na rolety materiałowe – wolnowiszące lub też w kasetach z prowadnicami. Ciekawym wyborem są również rolety plisowane, w których konstrukcja plisy umożliwia zasłonięcie dowolnego fragmentu szyby okiennej. Szczególnie dużą popularnością cieszą się jednak rolety dzień-noc.

Rolety dzień-noc – co to takiego?

Rolety dzień-noc na wymiar jest to połączenie estetyki rolet materiałowych, funkcjonalności żaluzji oraz zwiewności i delikatności zasłon. Posiadają one dwie warstwy materiału o dwóch różnych stopniach transparentności. Taka konstrukcja pozwala na swobodą regulację poziomu nasłonecznienia pomieszczeń, bez konieczności zasłaniania i odsłaniania rolety. Wystarczy delikatnie uregulować położenie przezroczystej i ciemnej tkaniny względem siebie. Dzięki innowacyjnej konstrukcji umożliwiają osiągnięcie komfortowego dla użytkowników pomieszczeń zaciemnienia, ich obsługa jest prosta i wygodna, a same rolety mają istotne walory dekoracyjne. Szczególną grupę produktów stanowią rolety zaciemniające, w których zastosowano tkaniny o niskim współczynniku przenikania światła.

Rolety dzień-noc doskonale nadają się do szybkiego regulowania nasłonecznienia w pomieszczeniach, co bardzo ułatwia pracę przy komputerze, oglądanie telewizji lub popołudniową drzemkę. Drugą zaletą jest ogromny wybór wzorów i kolorów, dzięki czemu bardzo łatwo dostosować tego typu rolety wolnowiszące do stylistyki swojego wnętrza. Choć trzeba się w ich przypadku liczyć z wyższą ceną, komfort użytkowania i walory estetyczne z pewnością są jej warte.

Jeszcze kilka dekad temu w domach i mieszkaniach Polaków królowały firanki i zasłony. I choć dziś także mają one swoich zwolenników, jest ich jednak zdecydowanie mniej. Coraz chętniej wybieramy rozwiązania bardziej praktyczne, które charakteryzują się jednocześnie dużą estetyką. A do tych z pewnością należą rolety-dzień noc, które są nie tylko praktyczne, ale i po prostu bardzo ładne.