jak zarezerwowac samochod

Rezerwacja samochodu z wypożyczalni krok po kroku

Wynajem aut cieszy się w Polsce dużą popularnością. Duża grupa osób korzysta z ofert działających w naszym kraju wypożyczalni. Jeśli i Ty jesteś zainteresowany wynajęciem samochodu na rodzinne wakacje, podróż służbową lub romantyczny weekend we dwoje, powinieneś wiedzieć, jak prawidłowo zarezerwować wybrany pojazd. Zapoznaj się z naszym artykułem, a cały proces przebiegnie szybko i sprawnie.

Jak znaleźć dobrą wypożyczalnię, czyli praktyczne informacje na początek

Zanim zabierzesz się za rezerwację konkretnego modelu pojazdu, musisz znaleźć dobrą wypożyczalnię. Każdego roku na rynku pojawiają się nowe firmy wynajmujące, przez co wybór wcale nie jest taki łatwy. Podczas poszukiwań zapoznaj się z opiniami dostępnymi w Internecie lub skorzystaj z rekomendacji znajomych, którzy wcześniej mieli okazję wynajmować auto z danej firmy.

Jeżeli masz zamiar wypożyczyć samochód w jednym miejscu, a oddać go w innym, szukaj ogólnopolskich wypożyczalni, mających swoje oddziały w największych miastach w całym kraju. Firmy takie jak Abacus Car Rental umożliwiają swoim klientom wynajem pojazdu np. w Warszawie, a zwrot w Krakowie lub we Wrocławiu, co jest niezwykle wygodnym rozwiązaniem. Przed podjęciem ostatecznej decyzji porównaj oferty kilku wyselekcjonowanych wcześniej wypożyczalni, dzięki czemu z pewnością znajdziesz najkorzystniejszą opcję.

Znalazłeś wypożyczalnię? Czas na rezerwację wybranego modelu

Proces rezerwacji samochodu różni się w zależności od konkretnej firmy wynajmującej. Aby uniknąć niespodzianek związanych zarówno z kosztem usługi, jak i odbiorem oraz zwrotem auta przed wyborem pojazdu warto zapoznać się z regulaminem wypożyczalni. Jest to dokument, w którym zawarte są wszystkie najważniejsze informacje na temat zasad obowiązujących w danej firmie. Znajdziesz tam warunki wynajmu dotyczące m.in. polityki paliwowej (zwrot auta z pełnym czy pustym bakiem), dziennego limitu kilometrów (wynajem pojazdu z limitem lub bez) oraz opłat dodatkowych za szkody wyrządzone w czasie trwania umowy najmu. Uważne czytanie regulaminu to klucz do udanej rezerwacji.

Kiedy znasz warunki krótkoterminowego wynajmu samochodów w wybranej przez Ciebie wypożyczalni, możesz przejść do rezerwacji konkretnego auta. Cały proces jest szybki i prosty. Po wskazaniu segmentu i modelu pojazdu musisz zaznaczyć dzień i godzinę zarówno odbioru, jak i zwrotu samochodu. W kolejnym kroku powinieneś ustalić miejsce odbioru i zwrotu auta. Następnie musisz podać swoje dane kontaktowe (imię, nazwisko, telefon, adres e-mail) oraz wskazać preferowaną formę płatności za wynajem. Jeśli masz jakieś uwagi lub chcesz przekazać wypożyczalni dodatkowe informacje, np. inne niż siedziba firmy miejsce odbioru/zwrotu auta, możesz zrobić to w przeznaczonej do tego rubryce wskazanej podczas rezerwacji. Teraz wystarczy już tylko zaznaczyć wymagane zgody i przesłać zapytanie do firmy wynajmującej.