roleta wenecka

Czym są rolety weneckie?

Obecnie mamy spory wybór, jeśli chodzi o ozdoby okienne. Możemy wybrać wśród firan, żaluzji oraz różnego rodzaju rolet. Wśród tych ostatnich znajdziemy m.in. rolety weneckie. Ten rodzaj osłon prezentuje się bardzo efektownie, a jednocześnie oczywiście spełnia funkcje użytkowe. Jak wyglądają rolety weneckie i do jakich wnętrz pasują?

Rolety weneckie – co to takiego?

Osłony na okna tego typu mają bardzo specyficzną budowę. Wykonane są z miękkiego materiału, co odróżnia je od tradycyjnych rolet wewnętrznych. Możemy wybierać wśród faktur materiału czy kolorów. Wyglądają równie pięknie, gdy są gładkie oraz gdy na materiale znajdują się zdobienia. Kolejną znaczącą różnicą jest to, jak wyglądają podwinięte. Gdy chcemy odsłonić okno i podwinąć materiał, ten układa się w efektowne fałdy. Natomiast kiedy opuścimy roletę na sam dół, układa się równo i przypomina tradycyjne zasłony. Można powiedzieć, że rolety weneckie są połączeniem standardowych rolet oraz firan. Dodają wnętrzu charakteru, a jednocześnie zapewniają nam prywatność i ochronę przed słońcem.

Do jakich wnętrz pasują rolety weneckie?

Rolety weneckie z charakterystycznymi „bufami”, czy też fałdami materiału zdecydowanie pasują do wnętrz zaaranżowanych w stylu klasycznym, a także w prowansalskim. Przepięknie będą prezentowały się w salonie oraz sypialni, dodając pomieszczeniom elegancji. Oprócz tego możemy je wykorzystać także do zapewnienia sobie prywatności w łazience, bez obaw, że ktoś z zewnątrz zobaczy nas przez okno. Rolety weneckie możemy zastosować także w biurze, salonie usługowym czy hotelu.

Czy warto wybrać rolety weneckie?

Rolety weneckie, które znajdziesz np. w hurtowni tkanin Dom Firan, z powodzeniem zastąpią rolety, żaluzje czy tradycyjne zasłony. W zależności od użytego materiału mogą także zaciemniać wnętrze, a więc nie musisz obawiać się o wpadanie promieni słonecznych latem. Jeśli materiał, z którego zostały wykonane, jest z byt cienki, zostaje podszyty tzw. blackoutem, dzięki któremu tkanina nie przepuszcza promieni słonecznych. Co więcej, tego typu osłony okienne zapewniają odpowiedni poziom prywatności, ponieważ wnętrze nie jest widoczne z zewnątrz. Rolety weneckie mają charakterystyczny wygląd, ale jeśli pasuje to wizualnie do Twojego wnętrza, jest to zdecydowanie zakup warty swojej ceny.