Baby shower dla dziecka

Baby shower – wszystko, co musisz o nim wiedzieć

Halloween czy walentynki to zwyczaje, które napłynęły do nas zza oceanu. O ile walentynki obchodzone są w naszym kraju dosyć hucznie, z halloween bywa różnie. Polskie społeczeństwo jeszcze dość sceptycznie podchodzi do „świąt” rodem z Zachodu. Jednak baby shower wśród Polek z każdym rokiem zyskuje na popularności. „Bociankowe”, bo tak też brzmi polski odpowiednik tej imprezy, to wyjątkowe przyjęcie dla przyszłych matek, które przygotowują się do wejścia w całkowicie nową rolę życiową. Wielu kobietom, które przeżywały ciążę jeszcze przed erą baby shower, brakuje pamiątek z tego szczególnego okresu, który mija w mgnieniu oka. Zatem czym jest baby shower i czy warto go organizować?

Baby shower: co to?

Pewnie niejednokrotnie słyszałaś o baby shower, ale nie do końca wiesz, na czym polega idea tego przyjęcia? Spieszymy z wyjaśnieniem. Baby shower to nic innego jak impreza dla przyszłej matki i jej jeszcze nienarodzonego dziecka, którą najczęściej organizują kobiety z najbliższego otoczenia ciężarnej. Za organizację bociankowego najczęściej odpowiedzialna jest przyjaciółka, siostra czy matka, choć nic nie stoi na przeszkodzie, abyś samodzielnie zajęła się przygotowaniem swojego baby shower.

Baby shower: jak wygląda od środka?

Przyjęcie dla przyszłej matki to taka klasyczna „posiadówka” w damskich gronie, tyle że kończy się jeszcze o normalnej porze, a alkoholu tam jak na lekarstwo. Co zatem robi się na baby shower? Rozmawia o macierzyństwie, wymienia się swoimi doświadczeniami i wspiera przyszłą matkę w tym wyjątkowym dla niej momencie. Na baby shower nie brakuje również dobrego jedzenia: tortu, słodkich i słonych przekąsek, owoców czy ciepłych dań. Coraz więcej firm cateringowych wprowadza do swoich ofert usługę zaopatrywania tego typu przyjęć, co spotyka się z wielkim entuzjazmem. Nie trzeba „stać przy garach” i martwić się zakupami.

Baby shower: jakich prezentów możesz się spodziewać?

Jeśli planujesz swoje baby shower na pewno zastanawiasz się, jakie prezenty dostaniesz Ty i Twój maluszek. Najczęściej są to prezenty niezwykle praktyczne, które z pewnością przydadzą Ci się przy opiece nad noworodkiem. Ubranka, akcesoria, kosmetyki do pielęgnacji, pieluszki, kocyki, zabawki to standardowy repertuar uczestniczek baby shower. Goście często kupują również nieco droższe prezenty, nierzadko jako prezent wspólny. Tutaj królują kojce, foteliki samochodowe, przewijaki, a nawet wózki.

Baby shower: co w prezencie dla gości?

Organizując baby shower powinnaś również pomyśleć o drobnych upominkach dla swoich gości. Nie musi to być nic wymyślnego czy wyszukanego. Wystarczy, że prezenty będą przypominać o tym szczególnym dla Ciebie dniu. Mogą to być koszyczki podarunkowe z ciasteczkami czy cukierkami, drobne breloczki czy mini-album ze zdjęciami z Instaxa. Liczy się gest, a Twoim przyjaciółkom, siostrze czy mamie na pewno zrobi się niezwykle miło.

Baby shower: jakie dekoracje?

Baby shower najczęściej organizuje się w drugim lub trzecim trymestrze ciąży, kiedy znana jest już płeć dziecka. Jakie to ma znaczenie? W kontekście baby shower ogromne, ponieważ kolor dekoracji powinnaś dostosować do płci swojego maluszka. Jeśli urodzisz dziewczynkę – powinnaś postawić a róż. Jeśli chłopca – oczywiście na niebieski. Dekoracje możesz zamówić przez Internet – w sieci działa mnóstwo sklepów z dekoracjami na różne okazje, w tym także na baby shower. Możesz skorzystać z usług profesjonalnej dekoratorki, które coraz częściej specjalizują się w dekoracjach na bociankowe.