astrologia

Znaki zodiaku czym są ?

Znaki zodiaku to dwanaście gwiazdozbiorów. W czasie roku środek Słońca, co około miesiąc przesuwa się i zajmuje pozycję w konstelacji z każdym znakiem. Wielu ludzi uważa, że to, pod którym znakiem się urodziliśmy, wpływa na nasze późniejsze życie. Znaki, występujące w horoskopie mają na stałe ustaloną kolejność. Pierwszym z nich jest Baran a ostatnim Ryby. W zależności od różnych kryteriów znaki możemy podzielić na przykład na znaki pozytywne i negatywne lub inaczej nazywane męskie i żeńskie. Znaki pozytywne to inaczej znaki wyróżniające się aktywnym działanie, najczęściej są to ekstrawertycy. Do tej grupy znaków należy Baran, Bliźnięta, Lew, Waga, Strzelec i Wodnik. Zaś znaki negatywne, to najczęściej introwertycy. Inny podział to podział jakościowy znaki dzielimy na trzy tak zwane krzyże:

  • Kardynalny, do którego należą Baran, Rak, Waga i Koziorożec. Znaki te stale dążą do wyznaczonych celów i nieustannie podejmują działania, by robić coś dla innych;
  • stały — są to znaki Byk, Lew, Skorpion i Wodnik. Najczęściej są skupione na własnym rozwoju, a świat zewnętrzny nie ma na nich wpływu;
  • zmienny — czyli znaki Bliźnięta, Panna, Strzelec i Ryba — znaki te są zmienne w podejściu do samego siebie oraz do otoczenia. Często dostosowują się do konkretnych okoliczności.

Oprócz tego znaki zodiaku można dzielić również na żywioły. Każdy ze znaków należy do jednego z czterech. Baran, Lew i Strzelec są znakami spod żywiołu ognia. Oznacza to, że osoby spot tego znaku są dynamiczne, często podejmują inicjatywę oraz cechuje ich entuzjazm. Drugim z żywiołów, do którego należy Byk, Panna i Koziorożec to ziemia. Osoby urodzone w tych znakach są nastawione na praktyczne rozwiązania, cechuje ich ostrożność oraz realistyczne podejście do świata. Trzeci żywioł to powietrze, a w nim Bliźnięta, Waga i Wodnik, czyli znaki, dla których ważny jest kontakt z drugą osobą. Znaki te są niezwykle komunikatywne i  społecznie. Ostatnim z żywiołów jest woda, a jej znaki to Rak, Skorpion i Ryby. Dla nich najważniejsze są uczucia. Od osób spod tych znaków ciężko oczekiwać konkretnych deklaracji, ale uczuciowości można im pozazdrościć.

W jakim miesiącu jest jaki znak zodiaku?

Znaki zodiaku mają ściśle określoną kolejność. Pierwszy ze znaków jest Baran, okres jego obowiązywania jest od 21 marca do 20 kwietnia. Osoby urodzone w znaku Barana są najczęściej energiczne, samodzielne i odważne. Baran nie martwi się przeszkodami, one go mobilizują do jeszcze większej walki. Baran śmiało dąży do celu, nie boi się niebezpieczeństw i walczy o swoje. Od 21 kwietnia do 20 maja słońce przechodzi do znaku Byka. Jest on spokojniejszy od poprzednika. Lubi solidność oraz ma praktyczne podejście do życia. Najczęściej ma ściśle określone poglądy, których nie lubi zmieniać. Byk zdecydowanie uwielbia luksus i przepych. Po 21 maja następuje kolejny ze znaków, który obowiązuje do 21 czerwca. Słońce w znaku Bliźniąt oznacza tylko jedno — osoby urodzone w tym znaku są mistrzami komunikacji. 22 czerwca następuje kolejny ze znaków, który obowiązuje do 22 lipca. Rak, bo o nim mowa jest niezwykle empatyczny, posiada wyjątkową zdolność do kochania. Jednak przy tym też jest kapryśny i zmienny. Od 23 lipca do 22 sierpnia zaczyna obowiązywać Lew. Jest to znak, którego cechą jest kreatywność oraz wiara we własne siły. Nie ma innego znaku, który tak mocno jest pewny siebie. Lew uwielbia dominować i podporządkowywać sobie innych. Po Lwie od 23 sierpnia do 22 września następuje Panna. Bywa małostkowa, ale uwielbia działania na rzecz społeczności. Jednak nie jest w tym bezinteresowna. Lubi kontrolować sytuację i działania. Tuż po niej przełom września i października należy do wagi. Waga stawia na drugiego człowieka, ceni partnerstwo i boi się samotności. Najczęściej fascynuje się pięknem, ma dar negocjacji i dąży do wzajemnego szacunku i tolerancji. Jej następcą jest Skorpion, którego czas to przełom października i listopada, który jest spokojny i melancholijny. Od 22 listopada przez miesiąc słońce przebywa w znaku Strzelca. To właśnie on uwielbia podróże, języki obce i wszystko to, co jest wyjątkowe. Końcówka grudnia i połowa stycznia należą do koziorożca, który jest odpowiedzialny i ceni sobie ciężką pracę. Luty to czas wodnika. Znak ten lubi niespodzianki, a także poszerzanie horyzontów. Marzec to zdecydowanie miesiąc Ryb.

Każdy ze znaków ma swój ściśle określony miesiąc i w zależności od niego również cechy charakterystyczne.

Znaki zodiaku mają nieprzypadkową kolejność

Znaki mają stale określoną kolejność. Różnice mogą dotyczyć tylko pierwszego ze znaków, niektórzy uważają, że pierwsze są Ryby, po nich dopiero jest Baran, po nim następuje Byk i Bliźnięta, następny okres to czas Raka, by tuż po nim Słońce weszło w znak Lwa, okresem astrologicznym będącym następnie jest ten w znaku Panny, po niej jest Waga, a październik to czas Skorpiona. Po Skorpionie nadchodzi Strzelec. Koniec roku należy do Koziorożca. Początek nowego to czas Wodnika.

Jaki jest najrzadszy znak zodiaku na świecie?

Najrzadziej spotykanym znakiem zodiaku jest Baran. Oznacza to, że na świecie najmniej jest osób urodzonych w przedziale pomiędzy 21 marca a 19 kwietnia. Osoby spod tego znaku to osoby żywiołu ognia, zatem uważa się, że są one odważne i pewne siebie, a przy tym niezwykle lojalne i szczere.

Jaki jest najsłabszy znak zodiaku?

Najsłabszym ze znaków, według astrologów jest Wodnik. Wynika to zapewne z jego charakteru — uważa się, że jest on zmienny, a według niektórych nawet nie do końca jeszcze rozwinięty i zbadany przez naukowców.