Łóżko kontynentalne

3 zalety łóżka kontynentalnego

W ciągu ostatnich lat łóżka kontynentalne znacząco zyskały na uznaniu klientów. Choć początkowo kojarzone były raczej z wnętrzami hotelowymi to coraz częściej można je spotkać w domowym zaciszu. Co przemawia za tym, aby zdecydować się na łóżko kontynentalne?

Wybór łóżka zdecydowanie należy dokładnie przemyśleć i nie podejmować decyzji w sposób pochopny, głównie ze względu na to, że jest to wyposażenie, którego nie wymieniamy co roku. Od tego, jakie łóżko i jaki materac kupimy w bardzo dużej mierze będzie zależało to, jaki będzie komfort odpoczynku oraz w jakiej kondycji będą nasze szyja oraz plecy. Obecnie jednym z najpopularniejszych typów łóżek są łóżka kontynentalne. Są to większe, bardziej wysokie i masywne łóżka, często odpowiednio pikowane i zdobione np. kryształkami, posiadające jeden (tylni) bok o większych rozmiarach.

Bardziej masywna i stabilna konstrukcja

Niewątpliwą zaletą łóżek kontynentalnych jest ich stabilność – dużo większa niż w przypadku tradycyjnych łóżek o niskiej i sosnowej konstrukcji, bądź konstrukcji wykonanej np. z cienkiego metalu (popularne łóżka marketowe). Z racji swoich większych rozmiarów wykonane są z bardziej solidnych materiałów, w tym mocnego stelaża, który często musi utrzymać materac o wymiarach 180×200 cm lub większy. Łóżka kontynentalne są solidnie skręcane, odporne na kołysanie i przesuwanie. To zdecydowanie zapewnia bardzo komfortowy sen.

Zobacz także: http://portalnews.pl/kiedy-warto-postawic-na-drewniane-lozko/

Możliwość ułożenia solidnego materaca

Konstrukcja łóżka kontynentalnego pozwala na to, aby na nim umieścić większy, grubszy, bardziej masywny, a co za tym idzie bardziej wygodny i odporniejszy na upływ czasu materac. Kupno grubszego materaca, który wykonany jest z różnych materiałów charakteryzujących się nie tylko hipoalergicznością, łatwością utrzymania czystości oraz przyjemnym dotykiem, ale przede wszystkim elastycznością i trwałością pierwotnych właściwości mechanicznych.

Niepowtarzalny design

Klienci kupują łóżka kontynentalne głównie ze względu na ich ponadczasowy, bardzo elegancki wygląd – kojarzący się z luksusem oraz odpowiednim wypoczynkiem. Faktycznie łóżka tego rodzaju w znaczący sposób różnią się od typowych łóżek drewnianych, stalowych. Chodzi tu nie tylko o samą formę łóżka, ale przede wszystkim jego wykończenie. Łóżka kontynentalne mogą być wykończone praktycznie w dowolny sposób, tapicerowane, pikowane, obszywane różnego rodzaju materiałami oraz dekorowane chociażby kryształkami – co jeszcze bardziej podkreśla ich design.