winda szpitalna

W jakie funkcje mogą być wyposażone windy szpitalne?

Ciężko wyobrazić sobie placówki szpitalne bez obecności wind. Są to konstrukcje, których zadaniem jest ułatwienie w przewożeniu pasażerów. Nie można zapomnieć o tym, aby windy spełniały określone standardy.

W czym mogą pomóc windy szpitalne?

Windy szpitalne w Szczecinie mają za zadanie wspierać pracę personelu medycznego. W obecnych czasach można cieszyć się z tych dźwigów, które mogą zapewnić różnorodne funkcje. Przykładem może być:

  • jazda uprzywilejowana – osoba posiadająca specjalne uprawnienia może wybrać priorytet, jeżeli chodzi o wezwanie,
  • siłowniki teleskopowe typu EC/TCS – są w stanie zapewnić nie tylko bezpieczną jazdę, ale także szybką,
  • wymiary – możliwość dopasowania ich do potrzeb danej placówki.

Nam-LiFt sp. z o.o. jest firmą, która specjalizuje się w tego typu tematach. Warto dodać, że w ich ofercie znaleźć można m.in. platformy dla osób niepełnosprawnych. Takie, które montować można nie tylko w domach, ale także w miejscach publicznych, czy też w placówkach edukacyjnych, itd.

Czym powinny wyróżniać się windy szpitalne?

Nam-LiFt sp. z o.o. doskonale wie, że każdy klient, który się do nich zgłasza, musi zostać potraktowany indywidualnie. Tylko dzięki temu można być pewnym tego, że winda będzie spełniała postawione wobec niej wymogi. Warto jednak zadać pytanie o to, jakie powinny być windy szpitalne w Szczecinie?

Na pewno muszą spełniać restrykcyjne normy. Tak, aby osoby podróżujące tymi dźwigami czuły się bezpieczne. To nie tylko trwałość, ale także konieczność zmieszczenia odpowiedniej liczby osób. W szczególności, jeżeli mowa jest o transporcie pacjenta leżącego na łóżku. Musi on zmieścić się do windy razem z obsługą medyczną. Na pewno należy uwzględnić również to, na jaką określoną odległość ma wznosić się winda. Tak, aby pacjenci/obsługa medyczna bez trudu z parteru mogła dostać się na najwyższe piętra i na odwrót. Z tych dźwigów korzysta się nie tylko w szpitalach, ale także w wielu placówkach opiekuńczych.