Dlaczego warto stosowac wzorniki tkanin jak je zamowic

Wzorniki tkanin – zastosowanie, zalety, zamówienie

Wzornik jest rodzajem wyrobu stosowanego w celu prezentacji próbek – wzorów materiałów. Wzorniki tkanin mają bardzo szerokie zastosowanie i pomagają zarówno kupującym, jak i sprzedającym wyroby tekstylne.

Dlaczego warto stosować wzorniki tkanin?

Wzorniki tkanin używane są w różnych branżach, między innymi odzieżowej, wykończeniowej, meblowej. Wzorniki pozwalają na prezentację tkanin do szycia ubrań, obijania mebli wypoczynkowych czy wykonania zasłon.

Poprzez wzorniki tkanin można bardzo łatwo wybrać odpowiedni rodzaj materiału – nie tylko zobaczyć jego kolor na żywo, ale także dotknąć go, by poznać jego fakturę. Dzięki temu można uniknąć problemów wynikających z doboru niepasującej tkaniny, na przykład pod kątem jej kolorystyki, dobrania do innych elementów wnętrza czy właśnie jej faktury.

Rodzaje wzorników tkanin – przegląd

Aby zaprezentować różne tkaniny, stosuje się wzorniki, które zawierają ich próbki w różnych wariantach i kolorach. Wzorniki mogą mieć formę dużych katalogów, ale także małych breloczków w zależności od typu oraz liczby tkanin, jakie mają być w nich zaprezentowane.

Wśród dostępnych wzorów tkanin znajdują się:

  • katalogi tkanin – mają postać książek, w których umieszczane są tkaniny, ze względu na swoją formę prezentują je w sposób bardzo elegancki i jednocześnie poręczny
  • wzorniki w formie szalów – mają postać szala, który wykończony jest małym haczykiem do zawieszania
  • paleta lub karta materiałów – ma postać prostej karty z tkaninami albo rozkładanego folderu, pozwala na zaprezentowanie wielu typów materiałów na małej powierzchni
  • wzornik kaskadowy, łuska – tego typu wzorniki składają się z próbek tkanin układających się w kaskadę, która określana jest też mianem łuski
  • brelok – wzorniki tkanin umieszczone na kółkach, dzięki czemu przypominają breloki

Dobry wzornik tkanin – czym powinien się cechować?

Aby dobrać odpowiedni wzornik tkanin, należy przede wszystkim dopasować go do liczby tkanin, jakie mają być zaprezentowane, a także do jego przeznaczenia.

Firmy i przedstawiciele handlowi najczęściej korzystają z wzorników w formie katalogów, szalów czy kaskad. Z kolei do klientów często wysyłane są małe i tanie w wykonaniu wzorniki jak karty materiałów oraz breloki.

Profesjonalne wzorniki tkanin można zamówić w wielu firmach wykonujących je na życzenie klienta po dostarczeniu materiałów. Także można szykować je samodzielnie po ich docięciu – najłatwiejsze w wykonaniu są wzorniki w formie breloków.

Z ofertami firm wykonujących wzorniki tkanin można zapoznać się w internecie.