Terapia

Terapia hipnozą – co warto o niej wiedzieć?

Praktykowane w dzisiejszych czasach terapie mogą korzystać z wieloletniej tradycji, jak również prowadzonych na bieżąco badań. Niektóre z nich są dość nowatorskie, inne kontynuują działania prowadzone z powodzeniem przez lata. Doskonały przykład stanowi hipnoza, która jest znana ludzkości od wieków.

Hipnoza – na czym polega obecnie?

Obecnie hipnoza odbywa się przeważnie w formie sesji lub jednorazowego spotkania, po którym wyznaczane są terminy następnych. Nowoczesna terapia hipnozą w Warszawie na Ursynowie prowadzona jest przez lekarzy specjalistów, którym można zaufać. Obawa przed zabiegiem tego typu jest niewskazana. Jeśli ktoś odczuwa ją mocno, nie powinien korzystać z terapii, bo efekty nie będą zgodne z oczekiwaniami.

Hipnoterapia to metoda pozwalająca dotrzeć do wspomnień, pragnień, pewnych zaburzeń kryjących się w podświadomości. Osoba odbywająca terapię może odpowiednio się zrelaksować. Stan relaksu niekiedy bywa bardzo głęboki, zwłaszcza jeśli pacjent zamknie oczy i zacznie częściowo drzemać.

Hipnoterapia w nowoczesnym wydaniu

Sesje odbywają się najczęściej w gabinecie, ale nie zawsze. Jednym z nowoczesnych rozwiązań jest hipnoterapia online. Po wybraniu takiej opcji pacjent porozumiewa się z hipnoterapeutą za pośrednictwem komputera z dostępem do internetu i wykonuje jego polecenia. Niektórym metoda bardzo się podoba, a inni nie mogą się dzięki niej zrelaksować.

Hipnoterapia prowadzona zdalnie może polegać na tym, że pacjent w znanym sobie otoczeniu czuje się mniej spięty i uzyskanie stanu relaksu staje się łatwiejsze. Specjalista przygotowuje serie komunikatów, za pomocą których wprawia daną osobę w stan głębokiego odprężenia. Może temu towarzyszyć odpowiednio dobrana muzyka.

Czy hipnoterapia jest obecnie popularna?

W dzisiejszych czasach wiele osób cierpi na trudne do zdiagnozowania i wyleczenia problemy natury psychicznej. Powszechny jest stres, który może prowadzić np. do depresji. Terapia hipnozą pozwala danej osobie znaleźć przyczynę dolegliwości i wtedy można wdrożyć dalsze działania, prowadzące do pozbycia się jej.

Podsumowując, nowoczesna hipnoza jest bezpieczna i odbywa się albo w gabinecie hipnoterapeuty, albo zdalnie. Może służyć do redukcji przewlekłego stresu i walki z depresją.