wystroj wnetrz

Sztuczne storczyki we wnętrzach

Przy aranżacjach wnętrz bardzo często wykorzystuje się żywe rośliny, na przykład doniczkowe. Nie zawsze jednak udaje się utrzymać odpowiednie warunki, aby móc cieszyć się ich pięknem. W takim przypadku warto rozważyć zakup sztucznych storczyków, które doskonale spełnią swoją rolę dekoracyjną. Co należy na ten temat wiedzieć? Podpowiadamy.

Jakimi zaletami wyróżniają się sztuczne storczyki?

Sztuczne storczyki mają mnóstwo zalet. Dzięki zaawansowanej technologii ich wytwarzania i większej precyzji możliwe jest uzyskanie nawet drobnych detali, które wpływają na pozytywny odbiór. Są wykonane bardzo starannie, więc nawet z bliska prezentują się doskonale i do złudzenia przypominają prawdziwe kwiaty. Nadają się świetnie do każdego pomieszczenia. Nie straszne są im wysokie temperatury, nadmierna wilgoć lub susza. Wystawione na bezpośrednie promienie słoneczne nie stracą swojego naturalnego koloru, ponieważ są pokryte specjalną substancją, która ma przeciwdziałać blaknięciu. Wiele osób z pewnością doceni to, że nie trzeba ich podlewać, ani nawozić. Jedyną czynnością, którą trzeba zrobić od czasu do czasu jest przetarcie ich suchą lub mokrą szmatką w celu pozbycia się nalotu w postaci kurzu.

Jak wprowadzić sztuczne storczyki do wnętrz?

Sztuczny storczyk to kwiat bardzo uniwersalny. Możemy umieścić go samotnie w centrum małego pomieszczenia, aby móc cieszyć się jego niezwykłym pięknem i poprawić stylistykę wnętrza. Jednak znacznie ciekawszym pomysłem jest stworzenie specjalnego bukietu. W połączeniu z innymi sztucznymi kwiatami wygląda wprost olśniewająco. Jeśli chcemy wzbudzić zachwyt u naszych gości to warto umieścić wybraną przez nas kompozycję zaraz przy wejściu do naszego domu lub mieszkania. Świetnym miejscem jest więc przedpokój. Sztuczny storczyk z łatwością połączymy z różnorodnymi kwiatami, których kolory będą w ciekawy sposób kontrastować z barwą największej rośliny.

Sztuczny storczyk jako ścienna dekoracja

Interesującym pomysłem jest użycie sztucznych storczyków, aby stworzyć interesującą dekorację ścienną. W takim przypadku najlepiej zrobić to w najbardziej reprezentatywnej części naszego domu. Zwykle będzie to salon lub inny pokój do którego zapraszamy gości. Szczególnie ciekawą propozycją jest stworzenie specjalnych paneli, które możemy następnie zawiesić na ścianie. Osoby, które chcą stworzyć coś unikatowego powinny rozważyć stworzenie ze storczyków ciekawych kształtów na ścianie, na przykład w formie owalnej. Umieszczając poszczególne kwiaty za pomocą kleju lub taśmy można w niezwykły sposób udekorować nudną ścianę.