szalunki scienne

Szalunki ścienne – dlaczego są tak ważnym elementem placu budowy?

Budowa domu to nie lada przedsięwzięcie, które wymaga od każdego inwestora nie tylko dużych nakładów finansowych, ale również dbałości o detale i jakość wykonania konstrukcji. Z tego względu niezwykle ważny jest dobór odpowiednich materiałów i narzędzi, dzięki którym obiekt mieszkalny nabierze optymalnych właściwości w stosunkowo niedługim czasie. Szalunki ścienne to jeden z tych elementów, których nie powinno zabraknąć na żadnym placu budowy. Dlaczego? Odpowiadamy.

Szalunki ścienne – co to jest?

Na samym początku warto wyjaśnić, czym są szalunki ścienne. Są to przenośne konstrukcje budowlane, za pomocą których można szybko i sprawnie postawić ściany budynku – zarówno betonowe, jak i żelbetonowe. Szalunki stosuje się również do wznoszenia innych elementów domu, takich jak cokoły, słupy, czy szyby windowe. Jeszcze do niedawna na większości placów budowy do szalowania ścian stosowało się tradycyjne drewniane deski, jednak wejście na rynek zdecydowanie trwalszych i bardziej funkcjonalnych szalunków systemowych bardzo ułatwiło pracę wielu specjalistom.

Szalunki ścienne – łatwe w obsłudze

Jednym z powodów, dla których nowoczesne szalunki ścienne stają się stałym elementem wyposażenia placu budowy jest ich stosunkowo łatwy i przystępny sposób montażu. Nie w każdym przypadku trzeba bowiem zaopatrywać się w dźwigi – wiele modeli przystosowanych jest do montażu ręcznego. Nie bez znaczenia okazuje się również nieskomplikowany sposób obsługi, który ogranicza się jedynie do wlania mieszanki betonowej do wnętrza szalunków, gdzie należy pozwolić jej się związać i przejść do stanu stałego. Potem wystarczy zdemontować konstrukcję i cieszyć się trwałymi i solidnymi ścianami budynku.

Zobacz także: https://naszmajster.pl/szalunki-scienne-w-jaki-sposob-usprawniaja-budowe-domu/

Szalunki ścienne – niezawodny sposób na przyspieszenie prac

Budowa domu ma to do siebie, że nie sposób uniknąć mniejszych bądź większych opóźnień w postępach prac. Często na przeszkodzie stoją niesprzyjające warunki atmosferyczne czy problemy logistyczne, co doskonale wie każdy fachowiec. Tempo przeprowadzania kolejnych etapów budowy można jednak skutecznie przyspieszyć, m.in. za pomocą omawianych szalunków ściennych dostępnych na https://szalbud.pl/. Nie trzeba tracić czasu na misternie układanie desek, a do tego jakość wykonania elementów konstrukcyjnych nie pozostawia żadnych wątpliwości. Nie bez powodu firmy budowlane mocno inwestują w szalunki – bez nich trudno sobie wyobrazić usprawnienie prac. Co ważne, prywatni inwestorzy nie muszą kupować szalunków na stałe – równie dobrze można je wynająć.