chirurg stomatologiczny

Specjalista chirurg stomatolog – kiedy trzeba skorzystać z jego pomocy?

Zdrowy i piękny uśmiech jest marzeniem wielu osób. Podstawą zadbania o zdrowie jamy ustnej jest profilaktyka i odpowiednia higiena. Przeglądy stomatologiczne pomagają w porę wyłapać problemy, które szybko i bez problemu można wyleczyć. Niestety najczęściej do dentysty udajemy się wówczas, kiedy pojawia się nieprzyjemny ból. Pogarszający się stan uzębienia może wiązać się z koniecznością wizyty u stomatologa chirurga.

Kim jest chirurg stomatolog?

Chirurg stomatolog to specjalista, która zajmuje się chirurgicznym leczeniem problemów w jamie ustnej. Specjalista chirurg stomatolog we Wrocławiu najczęściej przyjmuje pacjentów, u których konieczna jest skomplikowana ekstrakcja zęba lub zębów. Interwencja specjalisty jest nieunikniona, gdy wszczepienie implantów wymaga nacięcia dziąseł czy nawiercenia tkanki kostnej. Chirurg stomatolog nie zajmuje się tylko zębami, ale również zabiegami wykonywanymi chociażby na zatokach. 

Jakie zabiegi wykonuje chirurg stomatolog?

Wiele osób kojarzy chirurga stomatologa z wyrywaniem zębów. Jednak wbrew pozorom, ilość zabiegów, które wykonuje stomatolog o specjalizacji chirurga jest całkiem spora. Usuwanie ósemek to najpopularniejszy zabieg, wykonywany przez chirurga stomatologa. Ósemki są zębami, które są problematyczne i często się psują. Ich ekstrakcja wymaga chirurgicznego zabiegu. Zanim jednak dojdzie do wyrwania ósemki, ważne jest by tomograf stomatologiczny we Wrocławiu, pokazał lekarzowi jak ułożone są korzenia zęba. To przyspieszy i ułatwi zabieg, nie tylko w przypadku ósemek, ale również i pozostałych zębów, niezależnie od ich umiejscowienia. 

Chirurg stomatolog przygotowuje także do leczenia protetycznego i implantologicznego. Chodzi tu głównie o usunięcie zepsutych zębów, które stoją na przeszkodzie do nowego i zdrowego uśmiechu. Chirurgia stomatologiczna to także podcinanie wędzidełka, usuwanie wszelkich zmian chorobowych kości czy dziąseł. 

Leczenie chirurgiczne wymaga analizy każdego przypadku, odbywa się w znieczuleniu miejscowym. W wielu przypadkach stosowane są nowoczesne metody, które skracają czas rekonwalescencji.