sklep ortopedyczny

Gdzie warto nabywać zaopatrzenie ortopedyczne?

Nigdy nie wiadomo co przyniesie nam jutro. Niestety bywają to czasem urazy wymagające specjalistycznej pomocy medycznej lub sprzętu. Nie każdy jednak wie, gdzie udać się w celu nabycia zaopatrzenia ortopedycznego.

Czym jest zaopatrzenie ortopedyczne?

Powszechnie znane i popularne zaopatrzenie ortopedyczne to m.in. protezy, aparaty i wszelkiego rodzaju ortezy ortopedyczne, których, niestety, większość z nas będzie zmuszona użyć po wypadku zakończonym urazem. Inne wyroby tego typu to kule, balkoniki, obuwie ortopedyczne. Szczęśliwie dla naszych portfeli i wypłat, część z tych produktów możemy kupić z refundacją. Są to np. protezy, wózki inwalidzkie lub kule. Warto wspomnieć, że wielkość dofinansowania przy zakupie ortezy zależy od jej przeznaczenia. Refundacja może być również przyznana do kupna protezy modularnej.

Czym jest proteza modularna?

Protezy modularne to element zaopatrzenia ortopedycznego potrzebny osobom, które w wyniku ciężkich wypadków straciły kończynę. Protezy modularne składają się z modułów: stawu biodrowego, kolanowego lub skokowego, w zależności od potrzeb pacjenta. Elementy protezy są dopasowywane do wagi, wieku i aktywności ruchowej osoby, która będzie z niej korzystać. Zdecydowanie jest to postęp technologiczny zapewniający komfort życia – niestety ma swoją cenę. Koszt waha się w granicach kilku tysięcy złotych, jednak sprzęt jest wart tej ceny.  

Gdzie kupić zaopatrzenie ortopedyczne?

Jeśli nie potrzebujemy żadnych bardziej skomplikowanych  elementów lub sprzętów wymagających wielkiego nakładu pracy podczas dostosowania do potrzeb pacjenta, możemy udać się do sklepów medycznych, których pracownicy z pewnością pomogą w razie wątpliwości. Jeśli sytuacja wymaga skomplikowanego rozwiązania, musimy poszukać głębiej. Protezy modularne możemy zakupić w specjalistycznych zakładach zajmujących się produkcją i sprzedażą artykułów medycznych, także zaopatrzenia ortopedycznego.

Wybór miejsca na zakupy medyczne zależy tylko od naszych potrzeb. Mimo wszystko zaleca się zakup w sprawdzonych, medycznych sklepach.