sliniaczek

Śliniaczki – na jakie rodzaje warto postawić?

Małe dzieci bardzo łatwo się brudzą szczególnie podczas jedzenia. Bardzo często po prostu też się ślinią, dlatego obecnie w sklepach dla niemowląt i małych dzieci można znaleźć bardzo wiele rodzajów śliniaczków, które pozwolą na ochronienie ubrań dziecka przed zabrudzeniami. Jakie rodzaje śliniaczków warto kupić?

Gdzie kupić dobre śliniaczki dla dzieci?

Mimo tego, że wydaje się to dość proste, to by znaleźć dobre śliniaczki dla dzieci lepiej się postarać tak, by kupić dobre śliniaczki, które posłużą na długo i będą sprawdzać się w różnych sytuacjach chroniąc dziecko przed pobrudzeniem się. Na szczęście w dzisiejszych czasach asortymenty sklepów dziecięcych są naprawdę bogate.

Właśnie sklep niemowlęcy jest miejscem, w którym najlepiej jest szukać śliniaczków. Tego typu miejsce znajdziemy bardzo często nawet w naszej najbliższej okolicy. Rozsądną alternatywą mogą być jednak zakupy przez internet, gdyż w internetowych sklepach niemowlęcych bardzo często można znaleźć śliniaczki w znacznie lepszych cenach, niż w stacjonarnych sklepach.

Na jakie rodzaje śliniaczków warto postawić?

Znaleźć można naprawdę wiele różnych śliniaczków, przez co rodzice mają często problem z ich wyborem. Spotykamy śliniaczki bawełniane, silikonowe, gumowe z bawełnianą podszewką, czy też śliniaczki wykonane z ceratki, które mają formę koszulki. Pierwsze z nich sprawdzają się dobrze, gdy nie chcemy by dziecko się pobrudziło, gdy bardzo się ślini, co ma miejsce na przykład w trakcie ząbkowania dziecka.

Śliniaki silikonowe to z kolei świetny wybór, gdy zależy nam na tym, by móc łatwo je czyścić. Utrzymanie ich w czystości jest niezwykle proste, a do tego bardzo rzadko trzeba kupować nowe, gdyż są wręcz niezniszczalne. Mają jednak sporą wadę, gdyż są sztywne, co często jest nieprzyjemne dla dzieci, a także są spore, co przeszkadza w przewożeniu. Śliniaki gumowe mogą być dobrą alternatywą, gdyż łatwiej je zabrać ze sobą i są znacznie przyjemniejsze dla dziecka. Śliniaki z ceratki to z kolei wybór, gdy zależy nam na tym, by większa część ubranek była ochroniona. Dlatego stosuje się je przy nauce samodzielnego jedzenia, czy na przykład gdy dziecko maluje.