Rozmowy intymne z partnerem

Rozmowy intymne – czy jesteśmy na nie gotowe?

W związku życie intymne odgrywa bardzo dużą rolę. Seks to nie tylko ważna potrzeba fizjologiczna, to także przyjemność, która wpływa na nasze zdrowie psychiczne oraz samoocenę. Niestety, temat ten dla wielu osób wciąż pozostaje wstydliwy oraz drażliwy. Czy rozmowy intymne rzeczywiście nie należą do najłatwiejszych?

Czy można swobodnie rozmawiać o seksie? I jak to robić?

Seks to jeden z ważniejszych aspektów naszego życia, dlatego jeśli chcemy, aby był udany, nie powinniśmy bać się o nim rozmawiać. Trwałość związku jest w dużej mierze zależna od tego, czy między partnerami istnieje porozumienie, dlatego zadawanie pytań i prowadzenie dialogu z drugą połową to najlepsza droga do bycia szczęśliwym. W tym wszystkim warto też pamiętać o innej ważnej osobie w naszym życiu intymnym, czyli ginekologu, który powinien czuwać nasz naszym zdrowiem i komfortem. Jednak, aby tak było, musi mieć pełną wiedzę na temat naszych dolegliwości, a do tego również potrzebna jest szczera i otwarta rozmowa.

Rozmowy intymne z ginekologiem

Według badania przeprowadzonego na zlecenie Akademii Feminum, aż 49% kobiet uważa, że rozmowa z ginekologiem o problemie suchości pochwy jest stresująca. Dlaczego tak się dzieje? Wizyta w gabinecie nie należy do najprzyjemniejszych, czeka nas badanie ginekologiczne, które dla niektórych Pań jest bardzo krępujące  oraz wywiad, który często okazuje się niezbędny do postawienia trafnej diagnozy, ale wiążę się z mówieniem o rzeczach dla nas wstydliwych. Najlepszym sposobem na to, aby czuć się komfortowo w takiej sytuacji, jest wybór właściwego lekarza, któremu będziemy mogły zaufać. Jeśli już takiego znajdziemy, to warto uczęszczać do niego regularnie, co pozwoli nam przełamać pewne bariery i zbudować dłuższą relację. Wówczas zadawane przez niego pytania nie będą dla nas niczym strasznym, a my same, naturalnie zaczniemy zwierzać się z naszych intymnych spraw. Dobry kontakt z ginekologiem to krok do poznania siebie samej,  odkrycia swoich potrzeb, a przede wszystkim zadbania o swoje zdrowie.

Rozmowy intymne z partnerem

Udany związek to taki, w którym para potrafi bez popadania w konflikt rozwiązywać wspólne problemy, a ich przepisem na to jest szczera rozmowa. Seks to wrażliwy i trudny temat, ale i bardzo ważny, ponieważ to jak czujemy się ze swoim partnerem w łóżku, wpływa na naszą wspólną codzienność i kształtuje relacje. Z przeprowadzonego na zlecenie Akademii Feminum badania wynika, że zdecydowana większość kobiet (72%) rozmawia ze swoim mężczyzną o jakości życia seksualnego.

Nieco więcej, bo 78% pań, porusza z partnerem także tematy problemów intymnych, takich jak na przykład suchość pochwy. Jeżeli jednak należymy do tej drugiej grupy osób, zdecydowanie bardziej skrytej, to warto, abyśmy  pamiętały, że zgranie w łóżku, wspólne preferencje to podstawa udanej relacji, dlatego zadawanie pytań, mówienie o swoich potrzebach, o tym co lubimy, a czego nie, tylko umocni nasz związek. Nie warto milczeć i liczyć na to, że druga strona domyśli się, jakie fantazje mamy oraz czego brakuje nam w łóżku. Zachowując swoje odczucia dla siebie, sprawiamy, że narasta w nas frustracja i niezadowolenie. Najlepszym rozwiązaniem jest prowadzenie rozmów w zaciszu sypialni, ale nie podczas stosunku, a wtedy, gdy odpoczywamy i jesteśmy zrelaksowani. Zadając partnerowi pytanie, być może po raz pierwszy w historii związku, na jaką pozycję ma ochotę,. zaskoczymy go oraz zrobimy pierwszy krok ku temu, aby w przyszłości, takie tematy nie były dla nas krępujące, a stały się czymś naturalnym.

Jeśli chcemy spędzić z naszym partnerem resztę życia, musimy nauczyć się z nim rozmawiać. To samo tyczy się wizyt u ginekologa. Sprawy intymne są niezwykle ważne, dlatego nie zaniedbujmy ich, nie bójmy się zadawać pytań, mówić o swoich potrzebach, a będziemy spełnione i szczęśliwe.