rekuperacja

Rekuperatory – ile kosztują? Gdzie je umieścić?

Rekuperatory są coraz częściej wybieranymi modułami wentylacji mechanicznej. Jak jednak najlepiej z nich korzystać i ile tak naprawdę mogą kosztować?

Czym są rekuperatory?

Tworzenie odpowiednich systemów w naszym domu, dzięki którym będzie on w stanie funkcjonować dokładnie tak, jak tego chcemy, zdecydowanie nie jest prostym zadaniem. Mówimy bowiem w tym kontekście pamiętać o wielu różnych kwestiach, jednak to zdecydowanie opłaci się nam w ogólnym rozrachunku. Jednym z najistotniejszych aspektów bez cienia wątpliwości jest oczywiście zagadnienie klimatyzacji. Mimo że budynki powinny być budowane w taki sposób, by grawitacyjna wentylacja spełniała swoją rolę bezproblemowo, nie da się ukryć, że nierzadko będziemy musieli czy chcieli wesprzeć się rekuperacją mechaniczną.

W takich systemach zaś coraz częściej możemy spotkać się z takimi urządzeniami, jak rekuperatory we Frapolu. To specjalne moduły odpowiedzialne za odzysk ciepła z usuwanego z pomieszczenia powietrza. Następnie energia ta przekazywana jest powietrzu, które dopiero trafić ma do pokoju, dzięki czemu  jest ono momentalnie ogrzewane. Jest to rozwiązanie nie tylko energooszczędne, ale również ekonomiczne i nic dziwnego, że coraz więcej ludzi, sięgając po wentylację mechaniczną, szuka układów z opcją właśnie rekuperacji.

Jak najlepiej korzystać z rekuperatorów i ile przeciętnie kosztują?

Kwestia montażu rekuperatorów, możliwych do nabycia w takich miejscach, jak hurtownia wentylacyjna we Wrocławiu, jest szerokim tematem. Oczywiście rekuperator musi znajdować się w jednostce centralnej całego systemu, by mógł on pełnić swoją rolę w należyty sposób. Część ta może znajdować się w różnych miejscach w zależności od naszych potrzeb i konstrukcji instalacji. Ile zaś może nas kosztować sam rekuperator? Są to ceny od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Nie jest to mało, lecz taka inwestycja z pewnością zwróci nam się na przestrzeni kilku lat – możemy być o tym wręcz przekonani!