obsluga techniczna budynkow

Obsługa techniczna budynków – co trzeba o niej wiedzieć?

Obowiązek dbania o stan techniczny budynku to jedna z najważniejszych rzeczy, o której musi pamiętać jego właściciel bądź zarządca. Wynika on jasno z prawa budowlanego i zapomnienie o tej sprawie to po prostu narażanie się na całkiem spore kary wynikające z niedopełnienia terminów. Co trzeba wiedzieć o obsłudze technicznej budynków i co wchodzi w jej skład?

Obsługa techniczna budynków – kto się nią zajmuje?

Wpierw oczywiście warto dowiedzieć się, kto zajmuje się usługą jaką jest obsługa techniczna budynków w Krakowie. Są to najczęściej wyspecjalizowane firmy działające w branży budowlanej, które zatrudniają specjalistów z wielu dziedzin, których znajomość jest konieczna do właściwego zadbania o stan techniczny każdego budynku.

Takie firmy najczęściej posiadają bogatą ofertę obejmującą nie tylko obsługę techniczną budynków. Dostępna jest też adaptacja poddaszy w Krakowie, nadzór inwestycyjny, usługi inwestora zastępczego, czy też szeroko pojęte doradztwo techniczne, które przyda się na etapie zarówno konstruowania budynku, jak i dbania o jego właściwy stan.

Obsługa techniczna budynków – co obejmuje?

Działalność jaką jest obsługa techniczna budynków potrafi obejmować naprawdę wiele czynności. Do tych najbardziej podstawowych należy oczywiście wykonywanie regularnych przeglądów budowlanych, których częstotliwość określona jest w przepisach prawa budowlanego. Oprócz tego wykonuje się kontrole stanu technicznego budynku, gdy są one wymagane z racji na wątpliwości, co do jego stanu i polegają one na dokładnym sprawdzeniu stanu całej konstrukcji oraz obecnych w nim instalacji.

W razie sytuacji nagłych firmy, które zajmują się obsługą techniczną budynków są w stanie podjąć się także szybkiego usunięcia wszelkich usterek. Najlepsze przedsiębiorstwa są w stanie pomóc z tym o każdej porze dnia i nocy, gdyż prowadzą całodobowy serwis techniczny, dzięki czemu możliwe jest błyskawiczne usunięcie wszelkich awarii, które zagrażałyby osobom przebywającym w budynku.