malowanie obrazow

Obraz do namalowania samemu – od czego zacząć?

Malowanie to dobry sposób na wyrażenie swoich myśli. Może być także idealnym sposobem na relaks. Tworzenie obrazów to hobby dla każdego, w dowolnym wieku, nawet dla tych, którzy niekoniecznie posiadają zdolności artystyczne. Co jest potrzebne do stworzenia własnego obrazu?

Jaki samodzielnie namalować obraz?

Kreatywne zajęcia są zalecane nie tylko dla dzieci. Udowodniono, że skupienie się na malowaniu lub kolorowaniu pozwala wyciszyć nerwy, uspokoić natłok myśli w głowie i zrelaksować się po ciężkim dniu. Malowanie wymaga skupieniu na danej czynności, dzięki czemu pozwala oderwać myśli od spraw codziennych i zredukować poziom stresu. Tworzenie własnych kompozycji wymaga zaopatrzenie się w niezbędne materiały. Podstawą jest płótno lub specjalne kartki oraz farby i pędzle. Dla osób, które nie mają pomysłu na własny obraz, a brak umiejętności malarskich zniechęca ich do malowania, powstały obrazy do malowania po numerach. Dostępne są w wielu rozmiarach i wzorach. Obraz do namalowania samemu składa się z płótna z gotowym, nadrukowanym szkicem, zestawu farb i pędzli. Szkic posiada zaznaczone, ponumerowane pola do wypełniania, które należy pokolorować według instrukcji specjalnie wybranymi i dołączonymi farbami. Po zakończeniu pracy powstaje gotowy obraz, który może być odwzorowaniem znanego dzieła sztuki.

Malowanie to dobre zajęcie dla dzieci

Tworzenie obrazów to idealne zajęcie dla dzieci. Dzięki temu, że w sklepach dostępne są obrazy o różnym poziomie trudności, możliwe jest dopasowanie go do wieku artysty. Duże obrazki z wyraźnymi konturami i dużymi polami do zapełnienia będą idealne dla najmłodszych. Te bardziej skomplikowane, zawierające wiele szczegółów sprawdzą się u starszych dzieci, a nawet nastolatków. Malowanie po numerkach uczy precyzji i pozwala rozwinąć koordynację ruchową dłoni. Pomaga rozwijać również zmysł estetyki. Ukończone dzieło może stanowić ciekawą ozdobę dziecięcego pokoju lub być dobrym pomysłem na pamiątkowy prezent np. dla babci i dziadka.