osuszanie po zalaniu

Na czym polega osuszanie kondensacyjne?

Osuszanie kondensacyjne przydaje się w zalanych budynkach. Do nadmiernej wilgoci w pomieszczeniu może dojść w wyniku wielu nieszczęśliwych sytuacji np. powodzi czy awarii. Niekiedy szkody są tak duże, że trzeba wynająć specjalistów w tym zakresie. Na czym polega osuszanie kondensacyjne?

Osuszanie kondensacyjne – jak się je przeprowadza?

Nowoczesną i skuteczną metodą na usuwanie wilgoci w budynkach jest osuszanie kondensacyjne. W Krakowie i wielu innych miastach można znaleźć firmy zajmujące się tego rodzaju usługami. Jedną z najlepszych jest Lakus Sp. z o.o. Jednak przed rozpoczęciem pracy trzeba zająć się wykryciem wycieku.

Do osuszania kondensacyjnego potrzeba specjalnej maszyny, która działa na sprężarkowym układzie chłodniczym. Ma także wymienniki ciepła czy kompresor. Dzięki takiemu urządzeniu można doprowadzić do skroplenia wilgoci, którą następnie odprowadza się poza ściany zalanego budynku.

Kiedy zachodzi potrzeba osuszania kondensacyjnego?

Osuszanie kondensacyjne w Katowicach, Krakowie i wielu innych miejscowościach przeprowadza się po zalaniach w wyniku awarii hydraulicznych. Czasami zdarza się, że rury lub bojlery pękają i woda w niekontrolowany sposób dostaje się do pomieszczenia, co niszczy znajdujące się tam powierzchnie.

Niekiedy osuszanie kondensacyjne ma także miejsce po bardzo intensywnych ulewach, podczas których woda wlewa się do budynku. Zdarzają się jeszcze powodzie i podtopienia, również związane z np. opadami. Czasami mieszkania w bloku zalewają mieszkający wyżej sąsiedzi.

Osuszanie kondensacyjne – kto może je wykonać?

Do osuszania kondensacyjnego potrzebny jest profesjonalny sprzęt, dlatego nie da się wykonać tego na własną rękę. Warto zatrudnić doświadczoną firmę, która zajmuje się także wykrywaniem wycieków. W Krakowie i innych częściach Polski działa wielu profesjonalistów w tym zakresie.

Osuszanie kondensacyjne to doskonały sposób na pozbycie się szkodliwej dla budynku wilgoci. Warto jednak wybierać fachowców z doświadczeniem i pozytywnymi opiniami.