drukarnia

Na co zwracać uwagę zlecając druk wielkoformatowy?

Druk wielkoformatowy to nowoczesna technologia, która umożliwia wydruk na różnego rodzaju podłożach takich jak materiał panelowy, folia czy papier dużych informacji. Najczęściej wykorzystywany jest do przygotowania elementów reklamowych takich jak szyldy, roll-upy, czy bilbordy. To stosunkowo niedroga i prosta forma reklamy każdej działalności. Na co zwracać uwagę zlecając druk wielkoformatowy? Podpowiadamy.

Wielkość druku

Już na etapie projektowania reklamy warto zastanowić się, jak dużej wielkości wydruku potrzebujemy. Przed jego zleceniem warto zadbać, aby projekt był czytelny i atrakcyjny dla odbiorcy. Dobra reklama to taka, która przyciąga uwagę i zawiera najważniejsze informacje. Lepiej unikać pokrywania jej całej powierzchni tekstem, ponieważ może nie być wówczas atrakcyjna dla odbiorcy. Warto wyselekcjonować treści, które będą stanowiły jasny przekaz trafiający do większego grona potencjalnych klientów.

Na etapie projektowania reklamy warto zwrócić uwagę również na kolorystykę. Plakat powinien przyciągać wzrok z daleka, dlatego napisy muszą być bardzo czytelne. Liczy się tu zarówno grafika jak i czcionka tekstu. Jeżeli samodzielnie projektujemy reklamę, warto skorzystać ze specjalnych programów graficznych, które umożliwiają jej wykonanie w wysokiej rozdzielczości. Sama wielkość wydruku powinna być uzależniona od miejsca, w którym chcemy go zawiesić, a także ilości informacji na nim zawartych.

Podłoże wydruku

Druk wielkoformatowy w Krakowie oferuje realizację reklam na podłożu laminowanym. Jest to najczęściej wybierane rozwiązanie, które sprawdzi się zwłaszcza w przypadku billboardów umiejscowionych w sprzyjających warunkach. Jeśli jednak zależy nam na tym, aby reklama pozostawała w idealnym stanie przez dłuższy czas, warto postawić na podłoże wstępnie powlekane.

Wybór drukarni

Szukając miejsca do wydruku billboardu, należy brać pod uwagę jedynie te, które specjalizują się w druku wielkoformatowym. Firmy takie muszą posiadać specjalny sprzęt, który umożliwia druk na dużym formacie. W tym celu najczęściej stosowane są plotery solwentowe. Są to urządzenia, które można dostosować do wybranej przez nas szerokości produktu. W technologii tej wykorzystywane są atramenty solwentowe, które cechuje duża odporność na każde warunki atmosferyczne i ścieranie.

Do wyboru mamy tusze na bazie rozpuszczalnika oznaczone jako solwent twardy, midi lub eco. Ten pierwszy gwarantuje wytrzymałość nawet do siedmiu lat. Druk może być dodatkowo wzmocniony warstwom laminowaną. Wybór drukarni, która specjalizuje się w takich usługach, da nam pewność, że grafika nie straci na atrakcyjności.