wymiana okien

Montaż okien – jak wygląda w praktyce?

Montaż okien – czy rzeczywiście jest on tak trudny? Oto jak wygląda ten proces krok po kroku!

Montaż okien – dlaczego jest on aż tak istotny dla naszego domu?

Budując nasz nowy dom, zwracamy szczególną uwagę na ułożenie pomieszczeń, solidność materiałów, a także na masywne i szczelne drzwi. Kwestią, o której również zdecydowanie nie powinniśmy zapominać, jest również odpowiedni dobór okien. Nie chodzi tutaj tylko jednak o właściwy ich rozmiar, tak aby do środka wpadało jak najwięcej światła. Przy takiej procedurze, jak montaż okien w Pruszkowie, najistotniejszą kwestią, o której nie powinniśmy ani na chwilę zapomnieć, bez wątpienia jest izolacja termiczna. Okna są pod tym względem nawet jeszcze ważniejsze, niż wspomniane chwilę wyżej drzwi. To właśnie dlatego taki proces, jak montaż okien, powinien być przeprowadzany przez osoby, które znają się na rzeczy.

Jak wygląda montaż okien od podstaw?

Powiedzieliśmy o tym, dlaczego poprawnie wykonany montaż okien jest ważny, ale… jak właściwie wygląda poprawny montaż okien? Wszystko zaczyna się oczywiście od właściwego przygotowania otworu okiennego – równego przygotowania boków, wykonania odpowiednich odwiertów, a także solidnego wyczyszczenia otworu z zabrudzeń. W dobrze przygotowane miejsce wstawia się w pierwszej kolejności ramę, zachowując równe proporcje pomiędzy wszystkimi granicami otworu. Po zamontowaniu ramy zaś, umieszcza się ościeżnicę, którą następnie należy bardzo dokładnie zaizolować. Gdy wszystkie te czynności są już wykonane, możemy również zabrać się za dodatkowe wyposażenie okien, takie jak żaluzje fasadowe w Warszawie.

Nie wiesz, jak zamontować okno? Nie udawaj złotej rączki – poproś o pomoc fachowców!

Jeżeli nie wiemy, jak odpowiednio zamontować okno, nie mamy żadnego powodu do wstydu – nie jest to najłatwiejszy proces. Nie próbujmy jednak udawać, że wiemy najlepiej i sami poradzimy sobie z tym zadaniem. Zamiast tego zwróćmy się po prostu do profesjonalistów, którzy na 100 procent wykonają montaż zgodnie z zasadami.