karafka

Kilka słów o serwowaniu szlachetnego trunku w warunkach domowych

Doskonale pasuje zarówno do uroczystych wydarzeń, jak i niezobowiązujących spotkań. Ale jak najlepiej ją podawać, żeby podkreślić jej charakter i uświetnić chwile w gronie przyjaciół? W kolejnych częściach tego tekstu znajdziesz kilka podstawowych informacji o podawaniu tego szlachetnego trunku – zapraszamy do lektury.

Kryształowa karafka lub zestaw do whisky

Należy do najbardziej znanych i cenionych alkoholi na świecie. Cieszy się popularnością też w naszym kraju, uświetniając zarówno formalne uroczystości, jak i swobodne spotkania. Ten szlachetny trunek będzie prezentował się jeszcze lepiej, jeśli zostanie właściwie podany. Na elegancko udekorowanym stole szczególnie efektownie wyglądać więc będzie kryształowa karafka wyprodukowana z dbałością o detale wykończenia.

Jeśli podczas domowej uroczystości lub swobodnego spotkania obecnych będzie kilka osób, które doceniają ten trunek, dobrym pomysłem może okazać się również zamówienie na taką okazję większego zestawu do whisky. Oprócz eleganckiej karafki zawiera on szklanki, które są przeznaczone do serwowania tego alkoholu. Taki komplet można stworzyć samodzielnie, np. zestawiając ze sobą elementy stworzone przez ulubione manufaktury.

Perfekcyjnie wykonana karafka na whisky to zatem najlepsze rozwiązanie w sytuacji, gdy spodziewasz się gości i chcesz podać alkohol w elegancki sposób. Może ona pełnić nie tylko funkcję narzędzia ułatwiającego serwowanie, ale też stać się interesującą ozdobą stołu czy kredensu. Wystarczy wybrać model pochodzący od renomowanego producenta, który może zagwarantować najwyższą jakość i ekskluzywny design.

Przechowywanie whisky – podstawowe informacje

A czy karafka nadaje się także do przechowywania whisky? Zdecydowanie lepiej sprawdza się ona jako element nakrycia stołu przeznaczony do serwowania. Jak zatem przechowywać ten szlachetny trunek? Jeśli butelka z alkoholem nie została otwarta, nie trzeba szczególnie martwić się przechowywaniem. Wystarczy umieścić ją w miejscu poza zasięgiem dzieci, np. na wysokiej, solidnej półce, do której nie będą docierały promienie słoneczne.

A co możesz zrobić z butelką, którą już otworzyłeś? Po degustacji warto sprawdzić, czy jest ona szczelnie zamknięta, a następnie umieścić w bezpiecznym, suchym i ciemnym miejscu. Aby zawartość ocalała do kolejnego spotkania, najlepiej ustawić butelkę w pozycji pionowej i upewnić się, że półka, na której butelka się znajduje, jest naprawdę solidna. Dobrze jest też, ponownie, wybrać punkt niewidoczny dla dzieci, a w przypadku obecności zwierząt – taki, do którego nie będą miały one dostępu.

Podsumowanie

Podsumowując, podczas oficjalnych i swobodnych spotkań w domowych warunkach, warto podawać whisky w kryształowej karafce. Jeśli szukasz eleganckiego modelu dla siebie lub kogoś bliskiego, odwiedź sklep porcelanaonline.pl. Znajdziesz w nim zarówno zestawy, które składają się z karafki i szklanek do whisky, jak i pojedyncze karafki.