glinka marokanska

Jakie właściwości ma glinka marokańska?

Stosowanie kosmetyków jest coraz bardziej cenione przez polskich konsumentów, a głównie zaczynamy się interesować produktami naturalnymi. Należy do nich między innymi glinka marokańska, która ma wiele właściwości. Można ją wykorzystywać do włosów, ale także do twarzy i ciała. Oczyszcza, ujędrnia i wygładza.

Oczyszczanie skóry dzięki naturalnym produktom

Jedną z większych zalet tego naturalnego minerału, który wydobywany jest w górach Atlas w Maroku, jest bardzo skuteczne oczyszczanie skóry. Mamy tu do czynienia z naturalnym detergentem, który pomaga usuwać zanieczyszczenia. W praktyce glinka marokańska ceniona jest za to, że pozwala szybciej pozbyć się martwych komórek skóry z powierzchni skóry i sebum. W ten sposób skóra staje się czystsza, bardziej promienna i zdrowsza.

Wyrób ten łagodzi także stany zapalne. Redukuje negatywne zmiany skórne wywołane trądzikiem, ale może chodzić także o wspomaganie w podrażnieniach skóry wywołanych przez różne zewnętrzne czynniki. Dodatkowo glinka marokańska jest bardzo bogata w minerały, które pomagają w utrzymaniu prawidłowego poziomu nawilżenia skóry. W ten sposób skóra staje się bardziej miękka, elastyczna i gładka.

Glinka marokańska skuteczna w leczeniu i kosmetyce?

Produkt ten jest ceniony za wszechstronność wykorzystania. Dzięki swoim właściwościom antybakteryjnym glinka amerykańska pomaga w zwalczeniu bakterii i grzybów. Dlatego niejednokrotnie dermatolodzy i kosmetyczki zalecają stosowanie jej przy uszkodzeniach skóry, ponieważ przyspiesza się wówczas gojenie ran. Dodatkowo widać wyraźnie, że osoby, które dbają o swój wygląd bardzo, często stosują wyroby takie jak olejek arganowy na brwi albo właśnie glinka marokańska, która dedykowana jest szczególnie dla osób, którym zależy na włosach miękkich i lśniących.

Przy regularnym stosowaniu stają się bardziej odporne na uszkodzenia. Tak samo jak w przypadku innych naturalnych produktów, należy zachować jednak ostrożność. Muszą o tym pamiętać osoby, które mają wrażliwą skórę, ponieważ glinka marokańska wykazuje działanie oczyszczające i ściągające. Najlepiej wcześniej wykonać test uczuleniowy.