okno dachowe

Jakie okna dachowe wybrać?

Wybór okien dachowych to nie tak prosta sprawa, jak może się wydawać. Przy ich zakupie należy zwrócić szczególną uwagę na kilka znaczących parametrów. Nie bez znaczenia jest także materiał, z którego są wykonane. Czym kierować się przy wyborze okien dachowych? Podpowiadamy. 

Okna dachowe – rodzaje materiału

Zdecydowanie najpopularniejszym rodzajem okien dachowych są te wykonane z PCV/PVC. Jest to jednocześnie najtańsza opcja. Przy wyborze szczególną uwagę należy zwrócić na grubość ścianek. Im grubsza ścianka, tym większa wytrzymałość okna. Wśród zalet tego rodzaju okien wymieniana jest wysoka izolacja cieplna, a także łatwość konserwacji. Dużą wadą jest jednak mała odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Dużą popularnością cieszą się także okna dachowe drewniane. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że jest to opcja droższa niż PCV. Wiele osób postanawia się na nią zdecydować ze względu na elegancki wygląd. Na ogół wykonane są one z wysokiej jakości drewna, które dodatkowo zabezpieczane jest preparatami, które zwiększa jego wytrzymałość. Osoby zainteresowane zakupem okien dachowych zachęcamy do sprawdzenia w wyszukiwarce hasła okna dachowe w Pomorskim.

Czym kierować się przy wyborze okien dachowych?

Oprócz materiału, z którego wykonane są okna należy także zwrócić uwagę na kwestie techniczne. Najważniejszy parametr, który należy uwzględnić to współczynnik przenikania ciepła. Im niższa jego wartość, tym lepsze właściwości izolacyjne danego okna. Jest to szczególnie ważne podczas zimowych miesięcy, aby nie dopuścić do przenikania zimna do pomieszczenia oraz zapobiec uciekaniu ciepła.

Innym parametrem, który ma duże znaczenie jest izolacyjność akustyczna. Oznaczana jest ona w decybelach. Im wyższy jej współczynnik, tym mniej dźwięków będzie docierało do mieszkania z zewnątrz. Kierowanie się poziomem izolacyjności akustycznej będzie ważne w przypadku osób, których dom znajduje się w okolicach ruchliwych ulic. Okna dachowe oraz innego rodzaju usługi związane z dachem znaleźć można wyszukując w Google frazę pokrycia dachowe w Pomorskim.