wycieczki rowerowe

Jakie miejsca warto zobaczyć rowerem na Mazurach?

Na Mazurach znajdziemy mnóstwo świetnych tras, które z pewnością idealnie sprawdzą się w trakcie wycieczek rowerowych. Na dwóch kółkach możemy zwiedzić cały region, podziwiając najciekawsze zabytki i zapierającą dech w piersiach przyrodę. Jakie są najpopularniejsze trasy? Co warto zobaczyć? Dowiedz się więcej.

Najpiękniejsze trasy rowerowe

Fani jazdy na rowerze powinni bezsprzecznie sprawdzić m.in. Pętla Wojnowska. Na trasie można zobaczyć m.in. zabytkową cerkiew starowierców czy słynną stadninę koni w Gałkowie. Gdy spędzamy wczasy w Giżycku, warto wybrać się na wycieczkę rowerową szlakiem wokół jeziora Niegocin. Bardziej doświadczeni rowerzyści mogą także spróbować objechać największe polskie jezioro, czyli Śniardwy. Jeśli marzy nam się jeszcze dłuższa wyprawa, możemy z kolei wybrać 140-kilometrowy Szlak Ziemi Giżyckiej. Po drodze możemy zwiedzić m.in. zamek krzyżacki w Rynie, Pałac w Nakomiadach, Twierdzę Boyen w Giżycku czy Muzeum Ziemi Mazurskiej w Owczarni.

Jak zorganizować wycieczkę?

Wycieczkę rowerową możemy zorganizować samodzielnie lub skorzystać z usług profesjonalnych firm, które zajmują się promowaniem aktywnego wypoczynku. Informacje na temat popularnych tras bez problemu znajdziemy w internecie lub przewodnikach turystycznych. Warto także pamiętać o tym, że zdecydowana większość najciekawszych tras rowerowych jest oznakowana. Niejednokrotnie warto jednak skorzystać z bogatej oferty firm turystycznych, które często są w stanie zaproponować urozmaicone trasy i dobrze dbają o komfort i bezpieczeństwo uczestników wycieczek. Jest to zatem bardzo fajna opcja, gdy podróżujemy z dziećmi.

A może dwa w jednym?

Ciekawą propozycją są także wycieczki rowerowe połączone ze spływem kajakowym. Takie atrakcje oferuje m.in. organizator aktywnego wypoczynku Mazury Adventure. Wybierając się na taką wyprawę, można w pełni skorzystać z walorów mazurskiej przyrody, którą możemy wówczas podziwiać zarówno z lądu, jak i z wody. Jest to świetna atrakcja dla fanów sportu, którzy w trakcie wakacji nie chcą ograniczać się wyłącznie do jednej dyscypliny. W trakcie takiej wycieczki uczestnicy mogą liczyć na opiekę organizatora, który przez cały czas dba o ludzi i sprzęt, dzięki czemu wszystko odbywa się sprawnie i bezpiecznie.