Wybór fotela do gabinetu

Jaki fotel do gabinetu?

Zakup fotela biurowego to dość spore wyzwanie, które wymaga sporej ilości czasu. Trzeba poświęcić sporą ilość czas na analizę dostępnych opcji. Użytkownik musi zastanowić się, jakie ma oczekiwania wobec mebla, ponieważ to będzie decydowało o wyborze konkretnego modelu. Lista parametrów nie jest długa, ale należy przyjrzeć się jej dokładnie. Wybór fotela trzeba traktować tak poważnie, jak wybór łóżka. Współcześnie na krzesłach biurowych spędzamy dużą ilość czasu w ciągu dnia. Warto zatem zadbać o swoje zdrowie, samopoczucie i wyniki w pracy wybierając dopasowane krzesło.

Design fotela biurowego

Podczas wyboru fotela warto zwrócić uwagę nie tylko na aspekty praktyczne. Każdy potwierdzi, że milej pracuje się w ładnym biurze. Ważna jest także estetyka i dopasowanie fotela do stylu całego wnętrza. Wiadome jest, że inny fotel wybierzemy dla dziecka, nastolatka czy osoby dorosłej. W tym artykule skupimy się na fotelach do biura. Wielu klientów doceni dokładność wykonania, czyli staranne szycie, równo poprowadzone szwy, dobrze zakończone ściegi. Najciekawsze modele designerskich foteli do biura sprawdzą się na pewno w nowoczesnych biurach. Dość częstym wyborem klientów są skórzane fotele biurowe. Prezentują się elegancko i stylowo, a dodatkowo są bardzo łatwe w utrzymaniu i trwałe. Krzesła mogą być zatem elementem wystroju dopasowanym do biurka, pozostałych mebli lub koloru ścian. Zauważyć można, że unika się tworzenia zwyczajnych fotelu biurowych. Zwykłe krzesło obrotowe co prawda sprawdzi się jako wygodny fotel, ale obniży rangę miejsca i nie będzie wyglądało profesjonalnie. Pamiętajmy, że fotel podobnie jak pozostałe wyposażenie biura jest jego wizytówką. Do gabinetu lekarskiego wybierzemy zatem biały fotel, który pasuje charakterem do wnętrza.

Do jakich zadań ma być fotel?

Praktycznie żaden fotel biurowy nie jest uniwersalny. Użytkownik, wybierając fotel, musi zadeklarować, w jaki sposób będzie wykorzystywał fotel. Pozwoli to dobrać jego cechy użytkowe i skupić się na ważnych elementach ergonomicznych. Fotel biurowy trzeba zatem dobrać w zależności od wykonywanej pracy. Jeśli użytkownik planuje długie rozmowy telefoniczne, powinien mieć odchylane oparcia i zagłówki. W przypadku pracy biurowej wymagającej pisania lub analizy dokumentów przydatne będą podłokietniki i wygodne siedzisko. Użytkownik fotela sam musi odpowiedzieć sobie na pytanie, w jaki sposób będzie korzystał z fotela biurowego i jakie funkcje musi posiadać.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru fotela biurowego?

Przy wyborze krzesła biurowego należy zwrócić uwagę na szereg elementów, które będą miały realny wpływ na komfort użytkowania. Rolą fotela jest zapewnienie utrzymania bezpiecznej postawy ciała, która wyeliminuje napięcia mięśniowe. Wygodny fotel oznaczać będzie komfort pracy i mniejsze ryzyko wystąpienia problemów zdrowotnych. Bardzo ważna jest podstawa fotela, która jest zazwyczaj jezdna. To pięcioramienna budowa, która zapobiega przewracaniu. Możliwość wykonania obrotu zwiększy bezpieczeństwo i da możliwość sięgania po różne elementy bez konieczności wstawania z krzesła. Istotna jest także regulacja wysokości, którą można dopasować do wysokości biurka. Ważne dla kręgosłupa okaże się anatomiczne oparcie, które zapobiegnie pogłębianiu krzywizn kręgosłupa. Podczas pracy biurowej ważne są także podłokietniki, a ich rolą jest odciążenie dłoni i ich ustabilizowanie. W praktyce ważny będzie także materiał wykończenia, który wpłynie na codzienne użytkowanie i czyszczenie fotela.