Marzenie o promiennej cerze nie jest łatwe do spełnienia. Na szczęście możemy je urzeczywistnić, jeżeli zadbamy o odpowiednią pielęgnację skóry. Od czasu do czasu warto byłoby poddać się także specjalistycznym zabiegom medycyny estetycznej. Należy również mieć świadomość tego, że naszej cerze każdego dnia szkodzą różnego rodzaju zanieczyszczenia. W jaki sposób i co konkretnie jesteśmy w stanie z tym zrobić?
Jaki jest wpływ zanieczyszczeń na naszą skórę?
Nie od dziś wiadomo, że cera z trądzikiem i przebarwieniami nie prezentuje się atrakcyjnie. Podobnie jest, rzecz jasna, z cerą poszarzałą i mało elastyczną. Zła kondycja skóry może wynikać z wielu przyczyn, ale bez wątpienia przyczyniają się do tego różne zanieczyszczenia. Mowa tu między innymi o tych powstałych wskutek niedokładnego zmywania makijażu. Zaleganie podkładu w porach skóry przyczynia się do powstania zaskórników, a nawet stanów zapalnych. Niedokładny demakijaż jest szczególnie niebezpieczny dla osób, które posiadają cerę tłustą i trądzikową.
Przeczytaj także o tym, jakie są Popularne błędy i znakomite tipy dotyczące makijażu
Innym rodzajem zanieczyszczeń są te pochodzące z powietrza, w których znajduje się całkiem duża ilość pyłów i metali ciężkich. Tego rodzaju zabrudzenia mogą wysuszać naszą skórę, ale także podrażniać ją i zaogniać przebieg trądziku. Wreszcie, pyły mogą powodować, że cera będzie gorzej wchłaniała składniki aktywne zawarte w kosmetykach, które stosujemy. Zanieczyszczenia przyśpieszają także proces starzenia się cery. Aby uchronić się przed negatywnymi ich skutkami, dobrze jest stosować zabiegi oczyszczające.
Jakim zabiegom warto się poddać, by oczyścić cerę?
Wśród zabiegów oczyszczających, które zasługują na szczególną uwagę, wyróżnić należy peeling węglowy oraz peeling kawitacyjny. Peeling węglowy jest wykonywany z użyciem lasera przez wykwalifikowanego lekarza medycyny estetycznej. Pierwszą fazę zabiegu stanowi przygotowanie skóry. Specjalista dokładnie oczyszcza cerę, a następnie aplikuje na skórę emulsję węglową. Maska pozostaje na twarzy przez kwadrans, a po jego upływie cera poddawana jest naświetlaniu laserem termicznym. Jednym z efektów zabiegu jest dogłębne oczyszczenie porów skóry z zalegających w nich różnego rodzaju zanieczyszczeń. Wspomnieć należy także o rozświetleniu cery. Na uwagę zasługuje również widoczne rozjaśnienie przebarwień.
Oprócz peelingu węglowego, interesującą opcją jest peeling kawitacyjny, o którym zresztą często wspominają różne pomocne źródła. Polega on na masażu skóry przy pomocy specjalnej głowicy. Ultradźwięki oczyszczają skórę, rozświetlają ją i zapobiegają zmianom trądzikowym. Wielokrotnie pada pytanie o peeling kawitacyjny, jak często należy go wykonywać. Zazwyczaj aby móc cieszyć się pełnią efektów, należy poddawać skórę takiemu peelingowi minimum raz w miesiącu. Zawsze też warto słuchać rad swojego kosmetologa lub lekarza medycyny estetycznej. W niektórych przypadkach peelingi oczyszczające muszą być bowiem stosowane częściej, a w niektórych nieco rzadziej. Wszystko zależy od stopnia zanieczyszczenia naszej cery oraz od tego, jaki efekt finalny chcemy uzyskać. Ceny zabiegów oczyszczających mogą różnić się w zależności od miast, w których są wykonywane, a także od poszczególnych gabinetów medycyny estetycznej. Warto jednak postawić na renomowany gabinet medycyny estetycznej, zapewniający profesjonalny, skuteczny i bezpieczny przebieg tego rodzaju zabiegów.
1 Comment