Pierwszy spacer z psem

Jak poradzić sobie na pierwszym spacerze z psem?

Pierwszy spacer z psem to zarówno przeżycie dla właściciela jak i jego czworonoga. Niesie także ze sobą wiele emocji,nie zawsze tylko tych pozytywnych. Jak zatem dobrze się do niego przygotować? Przede wszystkim należy pamiętać,że pierwsze wyjścia zwierzęcia na spacer powinno się odbyć po ok. 2 tygodniach od trzeciego a zarazem ostatniego szczepienia na choroby zakaźne. Mniej więcej tyle czasu potrzebuje jego organizm,aby się zregenerować i wrócić do równowagi. Wtedy pies będzie gotowy,aby poznawać świat.

Akcesoria spacerowe – wymóg konieczny

Choć wyjście z psem na spacer wydawać się może banalnie proste,to w praktyce często bywa nieco inaczej,zwłaszcza,jeśli są to pierwsze wyjścia pupila na spacer. Zanim postanowimy wybrać się na rundkę ze swoim szczeniakiem,należy się do tego dobrze przygotować a także zadbać o odpowiednie akcesoria spacerowe, czyli obrożę lub szelki oraz smycz.

Jakie cechy powinny wyróżniać akcesoria spacerowe dla psa?

Przy ich wyborze powinniśmy zwracać uwagę na jakość i materiał,z jakiego zostały wykonane. Powinny być to materiały wysokogatunkowe i przyjazne dla skóry psa. Nie mogą także w żaden sposób krępować jego ruchów i powodować otarć na jego ciele. Na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli akcesoriów spacerowych,także tych z regulacją,w zależności od wielkości,masy oraz rasy psa. Bogatą ofertę mają także sklepy prowadzące sprzedaż online,np. Petinio.com – sklep internetowy dla psów. Z pewnością znajdą Państwo tam wszystko,czego potrzebuje Wasz zwierzak,w tym wszystkie gadżety spacerowe. Wszystkie dostępne produkty wykonane z materiałów bardzo wysokiej jakości i bezpieczne dla Państwa pupila.

Jak oswoić psa z obrożą?

Przygotowania do spaceru powinny zacząć się w pierwszej kolejności od oswajania psa z obrożą. Najpierw pozwalamy mu ją obwąchać,a później zakładamy mu ją na szyję. Na sam początek wystarczy kilka minut ale za każdym razem wydłużamy ten czas,aby pies mógł się przyzwyczaić do noszenia obroży a sam fakt jej noszenia nie był dla niego uciążliwy. Obroża musi być odpowiednio dobrana do jego wieku i wielkości,a po jej zapięciu powinniśmy sprawdzić,czy nie jest zbyt za ciasna. Łatwo to sprawdzić wkładając dwa palce między obroże a szyję zwierzęcia. Jeżeli jest zbyt mało luzu,należy odpowiednio zmniejszyć ucisk i prawidłowo wyregulować obrożę. Sprawdzone i polecany produkty znajdą Państwo na Petinio.com.

Wybierz odpowiednią smycz!

Kolejnym etapem będzie dobór odpowiedniej smyczy. Wyróżnić możemy ich kilka rodzajów,ale do nauki chodzenia na smyczy dobrze sprawdzi się ta klasyczna. Będzie idealna do nauki chodzenia przy nodze przez określony odcinek drogi. Tak samo jak w przypadku obroży,należy najpierw oswoić psa ze smyczą. Początki mogą bywać trudne,dlatego też trzeba uzbroić się w cierpliwość i systematycznie powtarzać z psem ćwiczenia. Przy oswajaniu psa ze smyczą ważne jest odwrócenie od niej jego uwagi. Może do tego wykorzystać wspólną zabawę czy psie smakołyki.

Pierwszy spacer z psem – na co zwracać uwagę?

Kiedy nasz pies jest już oswojony z obrożą i smyczą,przychodzi czas na pierwszy spacer. Tutaj musimy pamiętać,że szczenięta to bardzo ruchliwe i ciekawe świata istoty. Aby spacery z pupilem były czystą przyjemnością zarówno dla czworonoga jak i dla Państwa,należy od samego początku uczyć go prawidłowego chodzenia na smyczy. Biorąc pod uwagę ruchliwość i ciekawość szczeniaka musimy początkowo dość często podczas spaceru się zatrzymywać. W ten sposób sygnalizujemy mu,że nie może się szarpać.

Powinniśmy też dać do zrozumienia, że ma iść przy nodze a nie nas prowadzić. Nie możemy także na początku spuszczać psa ze smyczy,ponieważ skończyć się to może jego ucieczką. Jeżeli chcemy,by nauka psa nowych rzeczy była owocna,warto pomyśleć o smakołykach dla niego i nagradzać nimi naszego pupila za dobrze wykonane polecenia. Ale wybierajmy te zdrowe i bogate w witaminy. W ofercie sklepu internetowego dla psów Pertinio.com znajdą Państwo szeroki wybór odpowiedniego pokarmu i przekąsek,które dostarczą potrzebnych do prawidłowego rozwoju minerałów i podbije podniebienia Waszych pupili.