Bibuła do pakowania

Bibuła jako materiał do pakowania

Bibuła to dość znany materiał papierniczy, który jest wykorzystywany do wielu zastosowań. Bardzo często jest używana podczas prac plastycznych, np. do tworzenia ozdób lub witraży. Bibułę tworzy się z bardzo cienkiej warstwy papieru i można zabarwić ją na wybrany kolor. Produkt wyróżnia się dobrymi właściwościami chłonnymi i ma gramaturę 65-250 g/m². Na co dzień jest wykorzystywana do produkcji wyrobów tytoniowych, produkcji pochłaniaczy w maskach pyłochłonnych, filtrów powietrza. W tym artykule spojrzymy na bibułę jako wypełniacz do pakowania ozdobnych paczek. Opowiemy także o niecodziennym zastosowaniu bibuły.

Jakie właściwości ma bibuła?

Starannie wybrany prezent dla naszych bliskich, przyjaciół czy klientów zasługuje na dobre opakowanie. Ładnie zapakowany prezent wywoła zadowolenie i uśmiech na twarzy obdarowanej osoby. Jednym ze sposobów na oryginalne zapakowanie prezentów jest bibuła. Materiał może się sprawdzić nie tylko jako ochrona przed zniszczeniem podczas transportu. Ma właściwości, które pozwolą wykorzystać bibułę do pakowania. Bibuła jest miękka, dzięki czemu nie musimy się obawiać o zarysowanie powierzchni nawet bardzo delikatnych prezentów. Dostępność w wielu kolorach pozwoli dopasować ją do każdego pomysłu. Łatwe składanie to także jeden z atutów. Można ją skleić w razie potrzeby za pomocą kleju lub taśmy klejącej. Bibuła bardzo często jest stosowana jako wypełniacz prezentów w pudełkach.

Dlaczego bibuła jest lepsza niż papier prezentowy?

Współczesne trendy pokazują, że paczki, w które włożymy sporo wysiłku, prezentują się dużo lepiej. Starania są też doceniane przez osobę obdarowaną, którą może być bliska osoba lub klienci firmy. Każdy potrafi bowiem zawinąć pudełko w zwykły papier i zakleić je taśmą. To dość często stosowane rozwiązanie, które mało kogo potrafi zaskoczyć. Okazuje się jednak, że pakowanie prezentów może być prawdziwą sztuką i sprawić wiele radości. Bibułę można wykorzystać w bardzo kreatywny sposób i stworzyć dzięki niej oryginalne opakowanie do prezentu. Prezent zawinięty w bibułę można przewiązać wstążką i ozdobić np. świerkową gałązką. Kontrahenci docenią na pewno ekologiczne rozwiązanie, które będzie się prezentowało po prostu rewelacyjnie. Podczas pakowania bardzo często wykorzystuje się połączenie matowej i błyszczącej bibuły. Do pakowania delikatnych i subtelnych przedmiotów, np. bielizny wykorzystuje się bibułę gładką, która jest bardzo lekka. Czasem ciężko znaleźć idealne pudełko do prezentu, a bibuła się dopasuje do każdego kształtu.

Inne zastosowania bibuły

Doskonale wiemy, że bibuła najczęściej jest wykorzystywana przez dzieci w szkole czy przedszkolu. Okazuje się jednak, że bibuła jest obecna również w świecie dorosłych. Bardzo często ozdabia się nią sale weselne czy sale podczas innych uroczystości. Z pomocą tego materiału każde wnętrze może wiele zyskać. Wiele osób nie jest przekonanych do tego rozwiązania. Jak tylko zobaczą bibułę jako ozdobę od razu zmieniają zdanie. Bibułę stosuje się również jako wypełniacz do przesyłek. Materiał wykorzystany jako wypełniacz pozwoli lepiej ochronić zapakowany towar, a wygląd bibuły sprawdzi się w wielu przypadkach. Bibuła doda przesyłce elegancji i podkreśli starania nadawcy. Pudełka z bibułą mogą być wykorzystane do przechowywania drobiazgów w domu, np. biżuterii. Dużym zainteresowaniem cieszy się szara bibuła, z której można wykonać wiele rodzajów ozdób. Połączenie czarnej i białej bibuły będzie natomiast bardzo eleganckie i zwróci uwagę odbiorcy.