Hydrolat różany

Hydrolat różany – gdzie kupić?

Hydrolaty, choć jeszcze do niedawna niezbyt popularne, dzisiaj stanowią jeden z ulubionych rodzajów kosmetyków do pielęgnacji skóry i włosów wśród kobiet ceniących sobie niezawodność i nieprzeciętną uniwersalność. Hydrolat to bowiem naturalny preparat o szerokim zastosowaniu, w którym próżno szukać substancji szkodliwych. Jednym z najchętniej kupowanych hydrolatów jest woda różana, której codzienne stosowanie niesie ze sobą moc korzyści. Zatem dlaczego warto stosować hydrolat różany i gdzie go kupić?

Hydrolat różany – jak powstaje?

Woda różana, tak jak pozostałe rodzaje hydrolatów, powstaje jako produkt uboczny pozyskiwania olejków zapachowych. Olejki wytwarzane są w wyniku procesu destylacji wodno-parowej materiału roślinnego, w tym przypadku płatków róży damasceńskiej, której drogocenne właściwości znane są od setek lat. Hydrolat różany to nic innego jak woda pozostała po oddzieleniu cząsteczek olejku eterycznego, którego zawartość w wodzie pozostaje na nikłym poziomie.

Hydrolat różany – do czego używać?

Woda różana znajduje swoje zastosowanie w przemyśle kosmetycznym dzięki szeregowi cennych właściwości pielęgnacyjnych pozwalających skórze i włosom zachować zdrowy i promienny wygląd. Woda z róży, jak większość hydrolatów dostępnych na rynku, posiada pH zbliżone do naturalnego odczynu skóry, dlatego może być stosowana w codziennej pielęgnacji zamiast toniku. Hydrolat różany dodatkowo dogłębnie nawilża skórę i wspomaga procesy jej regeneracji, przez co preparaty na bazie róży damasceńskiej często zajmują ważne miejsce w składzie kremów czy serum odmładzających, wspomagając ich silnie działanie przeciwzmarszczkowo. Woda różana w opakowaniu z atomizerem może służyć jako mgiełka odświeżająca w ciągu dnia, zarówno do skóry, jak i włosów.

Jak stosować hydrolat różany: skóra wrażliwa i trądzikowa

Woda różana jest na tyle delikatnym kosmetykiem, że może być stosowana w przypadku skóry wrażliwej, ze skłonnością do podrażnień czy pękających naczynek. Hydrolat z róży ma działanie przeciwzapalne, dlatego też niweluje zaczerwienienie skóry czy eliminuje reakcje alergiczne. Co ciekawe, hydrolat różany sprawdza się również przy skórze trądzikowej, przetłuszczającej się, a to z uwagi na swoje działanie antybakteryjne. Jak go stosować? Wystarczy spryskać twarz preparatem lub nałożyć go za pomocą wacika kosmetycznego, tuż po umyciu twarzy żelem lub pianką myjącą.

Woda różana Make Me Bio – gdzie kupić?

Polska marka Make Me Bio jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych na rodzimym rynku kosmetyków naturalnych. Jednym z flagowych produktów produktów małej rodzinnej firmy jest woda różana Make Me Bio, która świetnie sprawdza się w codziennej pielęgnacji, a przy tym jest produktem niezwykle wydajnym. Opakowanie hydrolatu posiada wygodny atomizer ułatwiający aplikację preparatu na twarz, skórę czy włosy. Woda różana Make Me Bio dostępna jest w sprawdzonych sklepach internetowych z kosmetykami naturalnymi, a także w niektórych drogeriach online.