turbina samochodowa

Gdzie przeprowadzić regenerację turbiny samochodowej?

W dobie downsizingu koncerny samochodowe coraz chętniej umieszczają w swoich pojazdach turbosprężarki, których zadaniem jest poprawienie wydajności silnika. Wraz ze wzrostem ilości turbosprężarek na rynku pojawia się coraz więcej serwisów oferujących ich regenerację. Paradoksalnie duży wybór sprawia, że łatwo trafić na firmy, których usługi stoją na nie najwyższym poziomie. Podpowiadamy, komu warto zlecić przeprowadzenie regeneracji turbiny.

Na czym polega regeneracja turbiny samochodowej?

Regeneracja turbin samochodowej to rodzaj naprawy, którą przeprowadza się nie tylko w celu usunięcia usterek, ale przywrócenia urządzenia do jego pierwotnego stanu technicznego. Składa się ona z kilku etapów, kluczowe jest jednak sprawdzenie stopnia uszkodzenia lub wyeksploatowania poszczególnych elementów mechanizmu, a następnie ich wymiana na nowe. Prawidłowo przeprowadzona regeneracja daje gwarancję pełnej sprawności turbiny przez długi czas – krótko mówiąc sprawia, że urządzenie zyskuje drugą młodość. Regeneracja przeprowadzona nierzetelnie nie tylko nie daje zadowalających rezultatów, ale wręcz może stać się przyczyną poważnych problemów z całym silnikiem. Co należy brać pod uwagę przy wyborze serwisu, który ją przeprowadzi?

Staż na rynku

To jedna z głównych kwestii, którą warto wziąć pod uwagę przy wyborze serwisu do przeprowadzenia regeneracji turbiny samochodowej. Dlaczego? Ponieważ długi staż wiele mówi o poziomie świadczonych usług, renomie firmy oraz poziomie zaufania klientów – jeśli serwis działa nieprzerwanie od dłuższego czasu, oznacza to, że cieszy się sporym uznaniem. Jedną z firm specjalizujących się w regeneracji turbin samochodowych, jest działający od ponad 20 lat serwis Silesia Cars Center.

Wyposażenie serwisu

Regeneracja turbin wymaga nie tylko dużego doświadczenia i kwalifikacji, ale również odpowiedniego sprzętu. Profesjonalny serwis turbin można rozpoznać między innymi po tym, że wykorzystuje wysokiej klasy urządzenia do mycia części turbosprężarek – np. myjki ciśnieniowe i ultradźwiękowe – stoły probiercze czy wyważarki.

Dostępność oryginalnych części

Najlepsze efekty przynosi regeneracja wykonana przy użyciu oryginalnych części. Dlatego przed oddaniem turbiny do serwisu warto upewnić się, że właśnie takie komponenty zostaną wykorzystane do jej naprawy. Rzetelny serwis nie powinien ukrywać skąd pochodzą części zamienne.

Czy cena nie gra roli?

Regeneracja turbiny jest generalnie tańsza, niż wymiana, wciąż jednak wiąże się z wydatkiem kilkuset złotych. Warto zwrócić uwagę na cenę proponowaną przez serwis – jeśli jest wyjątkowo niska, istnieje prawdopodobieństwo, że do naprawy używa się tańszych zamienników.