zwalczanie cellulitu domowe sposoby

Domowe sposoby walki z cellulitem

​Domowe sposoby na cellulit cieszą się od lat wielkim powodzeniem. Nie jest to wcale dziwne, gdyż są zazwyczaj dużo tańsze, a tak samo skuteczne, jak zabiegi wykonywane w kwalifikowanych gabinetach kosmetycznych. Wybieramy je nie tylko ze względu na łatwą dostępność, ale oszczędność czasu – nie musimy tracić czasu na umawianie wizyt czy też dojazd do specjalisty. Domowe zabiegi na cellulit są skierowane dla wszystkich osób, które chcą poprawić jędrność i wygląd swojej skóry. Nie należy jednak zapominać, że przy wieloletnim cellulicie domowe sposoby mogą wymagać znacznie dłuższego czasu oczekiwania na efekty. Domowe sposoby walki z cellulitem nie ingerują w głębokie warstwy skóry, dzięki czemu są bezpieczne w użytkowaniu. Poniżej zaprezentujemy najlepsze domowe sposoby na walkę z cellulitem.

Cellulit – domowe sposoby zwalczania

• olej kokosowy – świetnie sprawdzi się podczas masażu limfatycznego. Dzięki temu nasza skóra stanie się odpowiednio nawilżona dzięki właściwościom oleju, ale także pobudzona do regeneracji podczas masażu. Poprawi się nie tylko ukrwienie skóry, ale także jej jędrność. Zabieg należy wykonywać przynajmniej dwa razy w tygodniu przez miesiąc, żeby zobaczyć efekty.
• kawa na cellulit – peeling kawowy na cellulit to idealny sposób na domowe sposoby walki z cellulitem. Jest banalnie łatwy w przygotowaniu. Potrzebujesz: pół szklanki odsączonych fusów z kawy i dwie łyżki oliwy z oliwek, którą można zastąpić każdym innym olejkiem eterycznym. Olejek na cellulit dostępny w każdym sklepie kosmetycznym wspomaga dobroczynne działanie kawy. Wszystko razem mieszasz do uzyskania jednolitej konsystencji. Miejsca dotknięte cellulitem należy masować przez ok. 5 min, a potem opłukać ciepłą wodą. Masaż można wykonywać dłonią lub rękawicą kosmetyczną, która dodatkowo pobudza krążenie. Peeling na cellulit należy powtarzać dwa razy w tygodniu.
• picie wody a cellulit – picie wody nie niweluje całkowicie cellulitu, ale pozwoli na zahamowanie rozwoju i regenerację skóry. Nie od dziś mówi się o prawidłowym nawodnieniu organizmu. Gdy dostarczamy swojemu organizmowi za mało wody, cierpi na tym nasza skóra, która wiotczeje. Przez to cellulit staje się bardziej widoczny. Najlepiej byłoby, gdybyśmy dostarczali sobie od 2 do 3 litrów płynów na dobę.
• rolki na cellulit – sport to zdrowie. To wiemy doskonale. Ruch wpływa nie tylko na nasz rozwój fizyczny, ale również na wygląd naszej skóry. Podczas wysiłku wzmacniamy nasze mięśnie, jednocześnie ujędrniają skórę. Rolki są tego świetnym przykładem, gdyż podczas jazdy pracują głównie mięśnie ud i pośladków, a to zazwyczaj w tych miejscach gromadzi się najwięcej cellulitu. Regularne treningi (2-3 razy w tygodniu) przynoszą zauważalne efekty już po trzech tygodniach.Jeżeli nie mamy możliwości kupna nowych rolek, dobrym rozwiązaniem będą biegi lub marszobiegi, które angażują podobnie jak jazda na rolkach, głównie mięśnie nóg i pośladków.

Podane domowe sposoby na cellulit świetnie sprawdzą się w połączeniu ze stosowaniem kremów na cellulit lub zabiegów na cellulit. Są świetnym sposobem na zadbanie o skórę niezależnie od tego, czy mamy cellulit czy nie. Mogą być z powodzeniem stosowane jako sposoby na zapobieganie powstawania cellulitu. Jednak nie oczekujmy od razu cudów. Zaniedbana przez lata skóra nie regeneruje się w ciągu miesiąca. Cierpliwe i systematyczne wykonywanie zabiegów pozwoli zauważyć efekty. Sport i odpowiednia ilość płynów w naszej diecie nie tylko zmniejszy powstały już cellulit, ale także zapobiegnie tworzeniu się nowych warstw.