Zdrowe zęby u dziecka

Dieta na zdrowe zęby u dziecka

Zdrowe zęby u dziecka to marzenie każdego rodzica. Aby takie marzenie spełnić warto od najmłodszych lat uczyć dziecko profilaktyki stomatologicznej, dbania o zęby, a także zwrócić szczególną uwagę na to, co dziecko spożywa. Dieta ma bowiem bardzo duży wpływ na stan zębów.

Dbanie o uśmiech dziecka oraz odpowiednią dietę to obowiązek każdego rodzica. Dzięki profilaktyce i regularnemu korzystaniu z usług gabinetu stomatologicznego w zakresie stomatologia dziecięca bez większego problemu można sprawić, że zęby naszego dziecka będą bez ubytków, próchnicy, przebarwień czy kamienia nazębnego.

Profilaktyka stomatologiczna – choć niezwykle ważna – nie obejmuje tylko i wyłącznie mycie zębów, stosowanie nici stomatologicznych oraz płynów, ale również stosowanie odpowiedniej diety.

Dieta kluczem do sukcesu

Aby nasze dzieci miały zdrowe, piękne i białe zęby pewne produkty należy wykluczyć bądź stanowczo ograniczyć, a w przypadku innych zwiększyć częstość podawania. Dzięki temu nasze dziecko nie będzie miało problemów z tym, aby również utrzymać odpowiednią wagę, a co za tym idzie dobre samopoczucie.

Co zdecydowanie należy ograniczyć:

– słone przekąski,
– słodycze pod każdą postacią, szczególnie taką, która przykleja się do zębów,
– słodkie, kolorowe, gazowane słodycze,
– fast foody,
– innego rodzaju produkty, które są wysoko przetworzone.

Co warto zdecydowanie częściej podawać:

– produkty z tak zwanej białej diety, czyli jogurty, kefiry, serki białe,
– warzywa,
– produkty zawierające wapń, np. żółty ser, tłuste ryby.

Oczywiście należy pamiętać o tym, żeby całkowicie nie odcinać dzieci np. od słodyczy, które są nieodłącznym elementem ich życia. Można jednak zamiast tradycyjnej czekolady czy ciastek kupić produkty, które nie zawierają cukru. Zamiana popularnych czipsów na tradycyjne chrupki kukurydziane.

Zobacz także: http://portalnews.pl/jak-wybrac-dobrego-protetyka/

Dieta, a wizyty u stomatologa

Dieta to oczywiście jeden z elementów pozwalających na odpowiednie dbanie o zęby, aby jednak robić to kompleksowo przede wszystkim należy regularnie odwiedzać stomatologa – już od momentu, gdy dziecku pojawią się pierwsze zęby. Dobry stomatolog dziecięcy podpowie, co robić, aby utrzymać taki stan rzeczy. Dzięki wizytom będzie można szybko reagować, gdy pojawią się ubytki. Dziecko uniknie także ewentualnych problemów z próchnicą, a to przełoży się także na mniejsze wydatki na leczenie.