branza kosmetyczna

Czyściwa polecane dla branży kosmetycznej

Utrzymanie czystości w salonie kosmetycznym czy fryzjerskim może stanowić wyzwanie. Najwyższy poziom czystości powierzchni oraz akcesoriów kosmetycznych jest wymagany przez sanepid, co mobilizuje do zastosowania najlepszych środków czyszczących. Do takich zalicza się bez wątpienia czyściwo przemysłowe. Występuje ono na rynku w wielu wariantach materiałowych oraz różnych formach. Które z nich najlepiej wybrać do salonu?

Rodzaje czyściwa i ich zastosowanie

Do wykorzystania profesjonalnego przygotowano różne czyściwa przemysłowe. Wśród nich najpopularniejsze są artykuły:

  • celulozowe;
  • bawełniane;
  • wiskozowe;
  • z tworzyw sztucznych (polipropylenowe i poliestrowe).

Każde z nich ma nieco inne właściwości, dlatego trudno o wskazanie uniwersalnego produktu do czyszczenia powierzchni. Dla przykładu czyściwa przemysłowe od firmy Barneo mogą służyć do polerowania powierzchni, czyszczenia ich z brudu lub przecierania celem usunięcia kurzu. Czyściwa można też podzielić względem typu produktu. Często spotykaną formą są rolki dzielone na pojedyncze listki oraz arkusze. Tworzy się je w wariantach jedno- lub wielowarstwowych. Dzięki temu skutecznie sprawdzają się do zachowania czystości w gabinetach kosmetycznych i salonach urody.

Jak wybrać czyściwo do salonu kosmetycznego?

Podstawowym kryterium wyboru jest zastosowanie. Czyściwa dla branży kosmetycznej występują w wariantach bezpyłowych. Świetnie sprawdzają się do przecierania powierzchni i czyszczenia precyzyjnego. Mają zastosowanie również wtedy, gdy zachodzi potrzeba usunięcia zabrudzeń z podatnych na uszkodzenia elementów. Usuwają zabrudzenia pochodzenia technicznego i naturalnego bez pozostawiania niewielkich okruchów czy pyłu. Dlatego bardzo dobrze sprawdzają się w branży kosmetycznej. Poza tym w salonach beauty powszechne zastosowanie znajdują również czyściwa o zwiększonej podatności na chłonność. Zwłaszcza wtedy, gdy konieczne jest pozbycie się płynnych substancji, warto wykorzystać np. czyściwa włókninowe. Są bardzo chłonne, elastyczne i sprawdzają się podczas codziennego utrzymania czystości w salonach kosmetycznych. Przed dokonaniem wyboru czyściwa do gabinetu, pamiętaj o zastosowaniu się do powyższych wskazówek. Kieruj uwagę na produkty renomowanych firm, by zapewnić sobie najwyższy poziom czystości.