co to jest dressing do opon

Czym jest dressing do opon i czy warto go stosować? 

Zastanawiając się nad tym, które elementy w samochodzie ulegają najszybszemu zużyciu, należy wymienić między innymi opony. Ogumienie jest narażone na działanie warunków atmosferycznych oraz uszkodzenia mechaniczne. Właśnie dlatego warto zainwestować w środki, które pomogą w ich czyszczeniu i konserwacji, tym samym poprawiając bezpieczeństwo na drodze i wydłużając żywotność. Jednym z produktów godnych uwagi jest dressing do opon. Czym właściwie jest ten środek i czy warto go stosować?

Czym właściwie jest dressing do opon? 

W sklepach detailingowych pojawia się coraz więcej produktów, które są chętnie wykorzystywane nie tylko przez profesjonalistów, ale również właścicieli aut, którzy chcą samodzielnie zadbać o swoje pojazdy. Jednym ze specyfików, który zasługuje na szczególną uwagę, jest dressing do opon nazywany również czernidłem. Produkt może mieć formę płynu, żelu albo mleczka. Jeśli chodzi o to, dlaczego warto go stosować, to czernidło ma za zadanie zabezpieczyć gumy przed działaniem promieniowania UV (płowieniem), kwaśnymi deszczami oraz solą drogową w okresie zimowym.

Poza tym dzięki dobrej jakości dressingowi ogumienie jest też chronione przed brudem, na który samochód jest narażony podczas każdej podróży. Nie sposób nie wspomnieć też o tym, że zastosowanie takich produktów wpływa na estetykę opon samochodowych – nadaje im eleganckiego, głęboko czarnego i  satynowego wyglądu.  

Czy warto inwestować w dressingi do opon? 

Wiemy już, czym jest dressing do opon oraz jakie efekty można otrzymać dzięki zastosowaniu tego specyfiku. Biorąc pod uwagę mnogość produktów do pielęgnacji i konserwacji auta dostępnych na rynku, wielu kierowców zastanawia się, czy akurat czernidło jest kosmetykiem, którego potrzebują. O to, czy warto w nie zainwestować, zapytaliśmy naszego rozmówcę, czyli specjalistę ze sklepu detailingowego w Katowicach Gloss Factory, który powiedział nam:

– Ogumienie to jeden z ważniejszych elementów wpływających na bezpieczeństwo na drodze. Właśnie dlatego kupno dressingu do opon niewątpliwie jest dobrym pomysłem. Regularne stosowanie tego specyfiku przyczynia się bowiem do wydłużenia żywotności. Poza tym czernidło nadaje ogumieniu właściwości hydrofobowe, co oznacza, że woda spływa z opony, więc ułatwia utrzymanie jej w czystości. 

Zastanawiając się nad tym, czy warto zaopatrzyć się w dressing do opon, oprócz wspomnianych przez naszego rozmówcę argumentów warto jeszcze wziąć pod uwagę fakt, że dobrej jakości produkt jest łatwy i szybki w aplikacji, a do tego czernidła pochodzące od sprawdzonych producentów często mają przyjemny zapach, co potęguje satysfakcję z otrzymanych efektów.