zlew kuchenny

Bateria kuchenna wysoka – poznaj jej zalety

Bateria kuchenna wysoka to bardzo popularne rozwiązanie, które stanowi podstawowy element wyposażenia w praktycznie każdej, nowoczesnej kuchni. Jest wygoda w użytkowaniu, odporna na uszkodzenia oraz świetnie wkomponowuje się w dowolny wystrój pomieszczenia. Jakie są jej konkretne zalety i dlaczego warto ją zakupić? Podpowiadamy.

Jakie zalety ma bateria kuchenna wysoka?

Bateria kuchenna wysoka to nieodłączny element wyposażenia w praktycznie każdej kuchni. Jej ogromną zaletą jest wygoda obsługi, zwłaszcza w trakcie mycia dużych i wysokich garnków. Jest w takim przypadku praktycznie niezastąpiona. Z łatwością włożymy i wyciągniemy wszelkie duże garnki, bez konieczności jej obracania. Montuje się ją jako element wyposażenia głębokich zlewozmywaków, więc nie występuje tutaj uciążliwy efekt chlapiącej wody.

Może się wydawać, że mycie mniejszych naczyń będzie uciążliwe w przypadku korzystania wysokiej baterii. Producenci jednak rozwiązali ten problem całkiem pomysłowo. Większość modeli wyposażona jest w wyciągany element, który podłączony jest na elastycznym wężu. Wystarczy w takim przypadku skierować wodę pod ciśnieniem na dowolny element znajdujący się w zlewie.

Gdzie może sprawdzić się bateria kuchenna wysoka?

Bateria kuchenna wysoka świetnie nadaje się do kuchni, w których występują wyspy lub półwyspy, a więc tam, gdzie nad umywalką nie ma szafek podwieszanych. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby zamontować ją pod dowolnymi elementami mebli kuchennych. Należy jednak zwrócić uwagę na to, aby pozostawić odpowiednią przestrzeń na jej montaż.

Umywalki podblatowe świetnie komponują się z bateriami kuchennymi wysokimi. Głównie dlatego, że są one montowane nisko, bezpośrednio pod blatem. Tym samym prezentują się bardzo estetycznie oraz minimalizują problem chlapania wody. Łatwo jest je utrzymać w czystości oraz są mniej narażone na jakiekolwiek uszkodzenia. Nic więc dziwnego, że cieszą się tak dużą popularnością i chętnie montuje się głównie w kombinacji wraz z wysokimi bateriami.