domki drewniane

4 zalety gotowych domów drewnianych

Marzenie o własnym domu często może wydawać się nierealne do spełnienia. Własny dom kojarzy się zwykle z niezwykle kosztowną inwestycją, jak też z długim czasem, jaki musi upłynąć od rozpoczęcia budowy do jej zakończenia. Jednak nie jest to regułą. Kupując gotowy dom z drewna, możemy uniknąć wielu problemów i trudności, jak też znacznie skrócić czas budowy. Jeśli chcesz wiedzieć, jakie są 4 zalety gotowych domów drewnianych, zapraszamy do lektury.

Szybki czas realizacji inwestycji

Jedną z głównych zalet gotowych domów drewnianych jest szybki czas realizacji całej inwestycji, ograniczający się w niektórych wypadkach zaledwie do 3 miesięcy! Jest tak, ponieważ do ich powstania wykorzystuje się prefabrykowane elementy, które montuje się na placu budowy, dzięki czemu cały proces przebiega szybciej i sprawniej. Jednocześnie dom taki jest trwały i solidny.

Energooszczędność

Gotowe domy drewniane cechują się wysokim wskaźnikiem energooszczędności m.in. dzięki temu, że można zamontować w nich urządzenia grzewcze o niewielkiej mocy. Dobrym wyborem jest np. pompa ciepła. W przypadku wyprodukowanych przez firmę ITS -producenta gotowych domów drewnianych,  standardem jest ogrzewanie podłogowe, jak też możliwość zamontowania rekuperacji, czyli wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. W sezonie zimowym rekuperator jest w stanie zredukować straty ciepła wynikające z wentylacji nawet o 80%. Biorąc pod uwagę, iż ceny energii elektrycznej, jak też gazu wciąż idą w górę, tego rodzaju domy pasywne są z pewnością warte uwagi.

Szczelność

Szczelność drewnianych domów szkieletowych uzyskuje się dzięki temu, że przegrody zewnętrzne takiego domu są pozbawione tzw. mostków termicznych, a ściany zewnętrzne mają niski współczynnik przenikania ciepła. Ważnym elementem są także okna, które powinny mieć potrójne oszklenie wypełnione gazem szlachetnym i wielokomorową ramę.

Dobra cena

Gotowe domy drewniane są tańsze od domów tradycyjnych. Jest tak, ponieważ wykonuje się je z gotowych elementów. Są one realizowane w dwóch wariantach wykończenia: dom gotowy z zewnątrz (bez instalacji) i w stanie deweloperskim (z instalacjami). W przypadku osób, które nie posiadają wystarczającej ilości gotówki, istnieje możliwość uzyskania kredytu i rozłożenia płatności w czasie.