ziolowe herbaty

Zdrowe herbaty – co wybrać w sklepie internetowym?

Pomagają oczyścić organizm z toksyn, mogą wpływać na wzrost energii, a przy okazji wspaniale smakują. O jakich produktach mowa? To zdrowe herbaty, które przebojem wdarły się do oferty sklepów specjalizujących się w sprzedaży suplementów diety. Stanowią uzupełnienie asortymentu i są chętnie nabywane przez klientów zainteresowanych zdrowym odżywianiem. Które herbaty zasługują na specjalnie wyróżnienie? Oto kilka naszych propozycji.

Co nas zachęca do spróbowania zdrowej herbaty?

Prawdziwi mistrzowie parzenia herbaty w tej prostej na pozór czynności upatrują sensu życia. Odpowiednia sekwencja ruchów, ściśle odmierzony czas potrzebny na przejście kolejnych etapów, wreszcie sam sposób podania i picia. Oto, co między innymi składa się na słynną ceremonię, kultywowaną już nie tylko w Chinach i Japonii, ale coraz częściej także w Europie. Wielowiekową tradycję można próbować pielęgnować w warunkach domowych, choć to droga polecana wyłącznie koneserom herbaty.

Kto jest po prostu miłośnikiem herbaty, ten wybiera nieco mniej angażujące czas sposoby jej parzenia. Wybór rodzaju liści potrzebnych do przygotowania naparu jest niezwykle istotny, ponieważ część z nich ma konkretne zastosowanie i sprzyja poprawie funkcjonowania organizmu. Zdrowe herbaty to kompozycje liści i ziół, o których pozytywnych właściwościach wiedzieli nasi przodkowie. Dziś stanowią bazę herbacianej mieszanki, tyle że elegancko i nowocześnie pakowanej.

Wybieramy kilka zdrowych herbat z oferty e-sklepów

Osoby zainteresowane prawidłowym odżywianiem i aktywnym stylem życia mają szansę nabyć nie tylko suplementy diety, ale i produkty naturalnego pochodzenia, jakimi są np. zdrowe herbaty. Postanowiliśmy wybrać kilka propozycji z oferty sklepu Shaman.pl

EcoBlik – Herbata Detox BIO

Produkt jest przeznaczony dla osób, które poważnie myślą nad przeprowadzeniem oczyszczenia organizmu z toksyn. Gromadzą się one głównie w komórkach tłuszczowych i na skutek aktywności fizycznej przedostają się do układu krążenia. EcoBlik Herbata Detox BIO to wyrób polskiej firmy MedicaLine – producenta stawiającego na żywność ekologiczną. Opisywana herbatka ziołowa zawiera m.in. ziele jasnoty, czepu, rzepiku oraz lebiodkę.

Batom – Herbatka górska Gojnik

Podstawę tej zdrowej herbaty stanowi rosnący w górach gojnik, czyli roślina o działaniu wspierającym układ odpornościowy i wpływająca na regenerację sił. Producent podaje, że już jedna gałązka wystarczy, aby przygotować pół litra naparu. Nie należy jednak przekraczać dziennej dawki (4 g), co odpowiada mniej więcej 1000 mililitrów płynu.

NOW Foods – Herbata na sen

Już sama nazwa produktu podpowiada, jakie jest przeznaczenie wyrobu renomowanej firmy NOW Foods. Producent specjalizuje się wprawdzie w wytwarzaniu suplementów diety, ale znalazł też czas na przygotowanie propozycji dla tych, którzy mają problemy z zasypianiem. Zdrowa herbata na sen wycisza i relaksuje zarazem, a to wszystko za sprawą m.in. liści mięty, rumianku, mirtu cytrynowego oraz korzenia lukrecji.

To tylko trzy z kilkunastu produktów dostępnych na stronie jednego sklepu internetowego. W polskiej sieci znajduje się znacznie więcej zdrowych herbat, które pomagają regulować pracę organizmu i korzystnie wpływają na jego funkcjonowanie. Zachęcamy zatem do samodzielnego przeglądania katalogów i wyboru wedle własnych upodobań oraz potrzeb.