Wady i zalety pracy barbera

Barberem może być każdy, jeżeli tylko zdobędzie wiedzę i wprawę w strzyżeniu, goleniu i pielęgnowaniu męskiej brody. Jednak nie wszyscy w rzeczywistości nadają się do pracy w tym zawodzie. Ma ona wiele zalet i wad. Dla jednych plusów jest więcej, dla innych przeciwnie. Poznaj wszystkie i podejmij samodzielną decyzję.

O wadach i zaletach w kilku słowach…

Bycie barberem wiąże się z fizycznie wymagającą pracą trwającą dziennie kilka godzin, czasem nawet bez chwili na odpoczynek czy posiłek. W związku z tym na pewno nie będzie wymarzonym zajęciem dla panów, którzy zbyt szybko się nudzą i męczą albo na przykład mają problemy zdrowotne z nogami czy plecami. Dla niektórych plusem jest to, że w godzinach pracy przebywa się głównie w męskim towarzystwie. Inni panowie postrzegają to jako wadę. W środowisku barberów mówi się, że najlepiej strzyże się i goli w godzinach porannych. Niektórzy panowie mają jednak z tym problem, gdyż do rannych ptaszków nie należą.

Jeżeli już się zdecydujesz, weź udział w kursie

Chcąc otworzyć własny zakład lub pracować jako barber w innym miejscu, należy przede wszystkim zdobyć stosowne uprawnienia. Trzeba opanować tę profesję do perfekcji, co na początku nie jest wcale tak proste, jak się wydaje. Na szczęście pod okiem profesjonalistów nabycie tych umiejętności jest całkiem możliwe. Jak wyglądają takie szkolenia? Te, które są warte uwagi, trwają 160 godzin, czyli przez 20 dni po 8 godzin dziennie. W czasie tych spotkań kursanci mają do czynienia z ludźmi, którzy na własne ryzyko udostępniają im własne głowy. Łącznie jest ich około 40. Wiedza przekazywana uczestnikom dotyczy fryzjerstwa i filozofii barberingu. Zajęcia prowadzone są w następującym trybie – 2 dni teorie oraz 3 dni praktyka. Dzięki takiemu systemowi efekty pojawiają się bardzo szybko, wiedza przyswajana jest z większą łatwością. Na uwagę zasługują kursy, które prowadzone są w małych 7-osobowych grupach. Dużo przyjemniej zdobywa się wiedzę, kiedy w czasie zajęć panuje luźna atmosfera. Na to mogą liczyć wszyscy kursanci.

Szukasz kursu barberskiego dla początkujących barberów? Odwiedź: https://szkolabarberska.pl/dla-niezielonych/

Profesjonalny kurs to jedyny sposób na zdobycie wiedzy i praktyki

Oczywiście można uczyć się samodzielnie, oglądając filmy w internecie i czytając książki oraz porady publikowane w serwisach internetowych. Można też ćwiczyć na manekinach i na ludziach – np. znajomych. Jednak kiedy nie ma u boku instruktora, profesjonalisty, który fachowym okiem spojrzy na wykonaną pracę i oceni ją, nie ma automatycznie pewności, że została ona wykonana poprawnie. Dlatego dużo lepszym rozwiązaniem jest profesjonalne szkolenie. Zresztą, jeżeli ktoś poważnie myśli o pracy w tym zawodzie i chce zatrudnić się w jakimś zakładzie, nikt nawet nie zwróci uwagi na osobę, która nie ma odpowiednich dokumentów, dokumentów potwierdzających wiedzę i praktykę. Warto wobec tego poważnie zastanowić się nad tego rodzaju kursem. Trzeba tylko wybrać szkołę, która ma dobre opinie i przede wszystkim korzystną ofertę – zatrudnia najlepszych barberów, specjalistów gotowych nieść pomoc i udzielać cennych rad.

Zobacz także: https://businessplus.pl/praca-barbera-jakie-sa-perspektywy-tego-zawodu/