szkolenie bhp online

Szkolenie BHP e-learning – jak je zorganizować?

Szkolenie BHP e-learning to coraz popularniejsza forma obowiązkowych kursów dla pracowników. Całość wiedzy przekazywana jest online, a więc przez internet. Ogromną zaletą jest przede wszystkim oszczędność czasu i pieniędzy. W jaki sposób można zorganizować takie zajęcia? Podpowiadamy.

Czym jest szkolenie BHP e-learning?

Szkolenie BHP e-learning nie różni się pod kątem przekazywanej wiedzy od klasycznych kursów organizowanych stacjonarnie. Jest także zgodny programowo z wymaganiami prawnymi. Każda osoba rozpoczynająca pracę na określonym stanowisku musi zaznajomić się z kwestiami dotyczącymi bezpieczeństwa i higieny. Koszty kursu pokrywa pracodawca.

Dzieli się je na wstępne szkolenia BHP oraz okresowe. Te pierwsze są przeznaczone dla osób, które dopiero rozpoczynają pracę. Natomiast okresowe są obowiązkowe dla pracowników, którzy pracują na danym stanowisku już od dłuższego czasu. Muszą być powtarzane co pewien czas, na przykład dla pracowników administracyjno-biurowych są one wymagane co 6 lat.

Jak zorganizować szkolenie BHP e-learning?

Szkolenie BHP najłatwiej zorganizować korzystając z oferty przedsiębiorstwa, które zawodowo zajmuje się przeszkalaniem pracowników. Najlepiej z pomocą firmy, która zajmuje się tak zwanym e-learningiem. Najczęściej dostosowuje się ona elastycznie do potrzeb konkretnego pracodawcy oferując kursy BHP w pełni dopasowane do konkretnych stanowisk.

Szkolenie z zakresu higieny i bezpieczeństwa pracy online można przeprowadzić bez zbędnych kosztów związanych z wynajmem sali, cateringiem czy koniecznością opłacenia kosztów noclegu dla pracowników. Wystarczy internet, komputer i słuchawki lub głośniki. Kurs można zorganizować w czasie, który będzie najbardziej korzystny dla każdego z zatrudnionych.

Pracownicy mogą odbyć szkolenie zarówno w siedzibie firmy, jak i skorzystać z niego z zacisza własnego domu. Nic więc dziwnego, że taka forma kursów BHP cieszy się ogromną popularnością zwłaszcza wśród osób pracujących zdalnie. Elastyczne terminy, kompleksowa wiedza i szybkość uzyskania niezbędnych certyfikatów zwiększają zainteresowanie taką formą szkoleń.