wybor auta

Sportowe auta do ślubu – na jakie modele postawić?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu, więc warto się do niego dobrze przygotować. Jedną z kwestii, która spędza wielu parom sen z powiek jest wybór samochodu. W grę wchodzi zarówno jego funkcjonalność, jak i przysłowiowy efekt WOW, aby zrobić wrażenie na gościach. W ostatnich latach bardzo popularne stało się wypożyczanie sportowych aut. Jak jednak w gąszczu rynkowych propozycji wybrać takie, które będzie zarówno wygodne, jak i efektowne? Podpowiadamy.

Samochody sportowe – ile osób powinno nimi podróżować?

Czasy w których wynajem luksusowych limuzyn czy też zabytkowych aut którymi podróżują państwo młodzi odchodzą do lamusa. O ile modele te nadal wiodą prym wśród najchętniej wybieranych przez przyszłych małżonków, o tyle coraz większą konkurencją stają się dla nich sportowe samochody. I nie bez powodu. Jest to pewnego rodzaju przełamanie konwencji, jak również postawienie na wygodę.

Wiele modeli aut ze sportowym zacięciem wyposażono w komfortowe rozwiązania, które gwarantują nie tylko bezpieczeństwo, ale i możliwość ustalenia ile osób będzie podróżowało z młodą parą. O ile wielu producentów umożliwia jazdę jedynie dwóm pasażerom, o tyle rynkowi liderzy wpisują się w potrzeby par, którym zależy na przejazd razem z rodzicami czy też świadkami.

Kto powinien prowadzić auto sportowe do ślubu?

Jedną z kluczowych kwestii jaką należy rozstrzygnąć przed pojawieniem się w kościele tudzież urzędem stanu cywilnego jest to, kto siedzi za kierownicą samochodu ślubnego. W świetle tradycji przyjmuje się, że powinien być to ojciec panny młodej o ile podróżują wspólnym autem – nie jest to bowiem współcześnie normą. Zdecydowanie częściej tego zadania podejmuje się jednak pan młody, co w przypadku aut sportowych zapewnia większy komfort wspólnego podróżowania.

Co ciekawe, młode pary nierzadko korzystają z alternatywnego rozwiązania, jakim jest zatrudnienie szofera. Takie działanie sprawia, że młodzi mogą w pełni skupić się na odgrywaniu swojej roli. Nic więc dziwnego, że stawiając na sportowe samochody decydują się na te w wersji czteroosobowej.

Sportowe samochody – nie tylko dla nowoczesnych uroczystości

Wbrew pozorom sportowy samochód nie jest dedykowanym jedynie uroczystościom ślubnym utrzymanym w nowoczesnej stylistyce. Oczywiście świetnie ją uzupełnia i się z nią komponuje, ale równie dobrze sprawdza się w roli przełamywania konwencji w ślubach w których postawiono na klasykę czy też retro. Wystarczy postawić na model tworzący zgrany duet sportowego zacięcia z elegancją, która nigdy nie wyjdzie z mody i wpisze się w każde dekoracje. Jednym z nich jest Ford sportowy – Ford Mustang. Do rodziny legendarnych modeli dołączył ostatnio Ford Mustang Mach 1 charakteryzujący się aerodynamicznym designem wespół z wyrazistymi liniami nadwozia. Stanowi bardzo dobrą propozycję dla par szukających sportowych wrażeń połączonych z przysłowiowym efektem WOW pod względem designu.

Samochody sportowe do ślubu – marka ma znaczenie

Powiedzenie, że marka samochodu ma znaczenie sprawdza się także w przypadku aut sportowych. Rynkowi giganci proponują szereg udogodnień, które w istotny sposób wpływają na komfort jazdy, jak również jej bezpieczeństwo. Nie bez znaczenia pozostaje także śledzenie najnowszych rozwiązań technologicznych, jak również przecieranie w tej kwestii ścieżek konkurentom. Od lat na tego typu działania stawia marka Ford. Sportowy Ford to dla wielu przede wszystkim flagowy Mustang i nie bez powodu. Od lat rozgrzewa on do czerwoności amatorów szybkiej jazy w połączeniu z prowadzeniem auta, który zarówno pod względem wyposażenia, jak i designu stawia bardzo wysoko poprzeczkę na rynku samochodów sportowych.

Producent nie daje o sobie zapomnieć i często zaskakuje nowymi propozycjami. Amatorzy sportowego zacięcia, jak również młode pary mieli do wyboru Mustanga GT. Linię wzbogacono o model Mustang Mach 1. Co w nim znajdziemy?

Pod maską do dyspozycji mamy specjalnie zmodyfikowany do tej wersji legendarny 5-litrowy silnik V8 o mocy 460 KM, który może dostarczyć solidnych wrażeń. Do wyboru mamy dwie skrzynie biegów. W pierwszej wersji mowa o automatycznej dzięki której auto przyspiesza do 100 km/h w zaledwie 4,4 sek. Druga, to skrzynia manualna umożliwiającą rozwinięcie prędkości w 4,8 sek.

Nowy sportowy Ford to dobra propozycja dla par, które szukają opływowych kształtów w duecie z elegancją – w tym także kolorystyczną. Nie bez znaczenia pozostaje także komfort jazdy – z powodzeniem zmieści się do niego nawet rozłożysta suknia. Zastosowane technologie umilą podróż w taki sposób, że stres związany z ceremonią nie będzie odgrywał głównej roli.

Wybór samochodu do ślubu, a zwłaszcza sportowego modelu nie może stać się kwestią przypadku. Zanim postawimy na konkretny model warto wziąć pod uwagę obszerność ślubnych kreacji, jak również to, z kim będziemy chcieli jechać na ceremonię. Nie bez znaczenia pozostają także kwestie związane z komfortem jazdy oraz designem. Jeśli uwzględnimy wszystkie te czynniki wówczas istnieje duże prawdopodobieństwo, że zrobimy ogromne wrażenie nie tylko na zaproszonych gościach.