saszetki nikotynowe

Snus czy saszetki z nikotyną – czym się różnią?

Saszetki ze snusem i nikotyną są wyrobami, które są stosowane jako alternatywa dla palenia papierosów lub innych wyrobów tytoniowych. Chociaż są pod pewnymi względami podobne, istnieje między nimi kilka kluczowych różnic. Czym dokładnie różnią się te wyroby?

Suns a saszetki nikotynowe – skład

Snus to wilgotny wyrób tytoniowy, który zazwyczaj umieszcza się pod górną wargą, gdzie nikotyna jest wchłaniana przez dziąsła lub błonę śluzową jamy ustnej. Składa się z mielonych liści tytoniu, wody i często środków aromatyzujących.

Z drugiej strony saszetki nikotynowe (znane również jako torebki nikotynowe) zawierają nikotynę, aromaty i często włókna roślinne lub wypełniacze, ale nie zawierają żadnych liści tytoniu.

Dobierając odpowiednie snusy – https://nikotynowe.pl/ albo saszetki nikotynowe, warto zatem pamiętać o tym, że wyroby te charakteryzują się innym składem, co przekłada się również na ich efekty.

Saszetki nikotynowe a snus – warianty smaku i mocy

Zarówno saszetki ze snusem, jak i nikotyną są dostępne w różnych smakach i mocach nikotyny.

Często snusy oferują bogatą gamę smaków, w tym tradycyjne smaki tytoniowe, a także różne smaki owocowe lub miętowe. Saszetki z nikotyną są również dostępne w różnych smakach.

Moc nikotyny może być różna dla obu produktów, co pozwala użytkownikom wybrać poziom, który odpowiada ich preferencjom. Poprzez zmniejszenie mocy produktów można również łatwiej pozbyć się uzależnienia od nikotyny.

Woreczki nikotynowe a snusy – pakowanie

Snus jest tradycyjnie sprzedawany w małych, wstępnie zapakowanych porcjach, zazwyczaj w okrągłych lub prostokątnych pojemnikach.

Saszetki z nikotyną są również pakowane fabrycznie, zazwyczaj w małe, dyskretne saszetki w białym kolorze.

Snus a torebki nikotynowe – sposób użycia

Użytkownicy zazwyczaj umieszczają porcję snusu pod górną wargą na określony czas, zwykle od około 30 minut do godziny. Użytkownicy umieszczają woreczek między dziąsłem a wargą, umożliwiając wchłonięcie nikotyny, pozostawiając go na ten sam czas.

Podczas stosowania snus może powodować pojawienie się odbarwień na zębach, natomiast w przypadku saszetek nikotynowych nie jest to problemem.

Warto pamiętać o tym, że oba te wyroby są niebezpieczne dla zdrowia, ponieważ powodują one uzależnienie od nikotyny. Trzeba też podkreślić, że mogą one sprzyjać określonym schorzeniom między innymi chorobom serca oraz nowotworem. Nie są one również przeznaczone do używania przez osoby niepełnoletnie.

Wobec tego snusy oraz woreczki nikotynowe są podobne w użytku, natomiast różnią się one pomiędzy sobą swoim składem. Warto o tym pamiętać, gdy planuje się zastosowanie takich wyrobów.